Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radnice rozšíří počet antiparkovacích sloupků
13-2-2012

Radnice rozšíří počet antiparkovacích sloupků

Litinové sloupky sloužící k ohraničení prostoru, jako regulační antiparkovací zábrany, budou během léta osazeny v Černé ulici u vyústění s Opatovickou na Novém Městě. Stejně jako v jiných lokalitách tu mají zabránit stání vozidel na chodníku a předcházet dopravním přestupkům, které tu často řeší strážníci Městské policie.

Kromě toho radnice chystá instalaci dalších výsuvných sloupků, které dávají jasná pravidla například pro průjezd pěší zónou. Na návrh Pražské židovské obce se plánuje umístění dalších tří výsuvných sloupků do Maiselovy ulice. Projekt je ve stádiu příprav technické dokumentace a tak na samotné zprovoznění výsuvných zábran dojde až v průběhu roku 2013.

Nově ale výsuvný sloupek od počátku února reguluje provoz na Kampě u Lichtejnštejnského paláce. Sloupky mohou oprávnění řidiči ovládat čipovou kartou, kterou vydává radnice. Karta stojí 500 Kč a vydává se buď ke krátkodobému užití (stěhování, příprava akcí apod.), nebo pro využití dlouhodobé, především pro úklidové firmy, bezpečnostní agentury a servisní firmy. Karty se nevydávají taxikářům. Vozy zásobování mají volný vjezd od 6:00 do 9:00 hodin a od 20:00 do 22:00, proto majitelé nemusí o karty žádat. Pro vozy policie, záchranky a hasičů sloupky automaticky stahují strážníci z operačního střediska.