Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta Lomecký: Chceme více bytů!
9-2-2012

Starosta Lomecký: Chceme více bytů!

Radnice Prahy 1 bude podporovat přestavbu nebytových prostorů na byty. Rozhodla o tom Rada Městské části Praha 1 na svém posledním zasedání.

„Naše městská část se dlouhodobě potýká s úbytkem bytové plochy i obyvatel. Tento trend chceme zastavit,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a dodal, že se v současnosti počet obyvatel Prahy 1 pohybuje pod hranicí třiceti tisíc, což považuje za nepříznivé.

Rada se proto usnesla, že podpoří přestavbu nebytových prostorů na byty. „Vyhlásíme výběrová řízení na pronájem ´nebytovek´, které budou posléze – po změně účelu využití na byt – určeny k prodeji,“ vysvětlil starosta s tím, že nyní je k dispozici pět prostor, a to v Růžové 7, Mezibranské 19, Biskupské 1 a Křemencově 2.

„Vytipovány máme další desítky prostorů. Jedná se ale o složitý a delší proces, během kterého je nutné vyřešit majetko-právní vztahy, vybudovat přípojky a podobně,“ uzavřel Oldřich Lomecký.

Přehled nabízených prostor a podrobné podmínky vyhlášeného výběrového řízení naleznete na serveru REALITY.PRAHA1.CZ
Radnice Prahy 1 bude podporovat přestavbu nebytových prostorů na byty - dům Biskupská 1

Radnice Prahy 1 bude podporovat přestavbu nebytových prostorů na byty - dům Křemencova 2

Radnice Prahy 1 bude podporovat přestavbu nebytových prostorů na byty - dům Mezibranská 19

Radnice Prahy 1 bude podporovat přestavbu nebytových prostorů na byty - dům Růžová 7