Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Poezii lze milovat v každém věku
23-1-2012

Poezii lze milovat v každém věku

Viola v pondělí hostila poezii trochu jinou, než která bývá pravidelně na jejím programu. Verše zde tentokrát přednášeli recitátoři z klubu poezie „Týnka“ při Středisku sociálních služeb Praha 1.

„Náš recitační klub jsme založili před čtyřmi lety. Zpočátku jsme seniorům verše vybírali my, ale to už je teď minulost. Jednotlivá pásma si sestavují zcela sami a plánují dlouho dopředu, co, jak a kde budou recitovat,“ prozradila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová a dodala, že na květen klub Týnka plánuje recitaci „básniček z čítanek“.

Členy Týnky je jedenáct žen a jeden muž a některým je přes úctyhodných devadesát let. Jejich patronkou je Taťána Medvecká. Scházejí jednou týdně, a když zrovna nepřipravují nějaké pásmo, recitují si jen tak – pro radost.

Pásmo ve Viole mělo dvě poloviny. V první došlo na české básníky: Kainara, Seiferta, Žáčka, Blatného a další. Druhá půlka pak patřila zahraničním tvůrcům v českém překladu – Puškinovi, Shakespearovi, Hugovi, Prévertovi a jiným. Klavírní doprovod zajistil učitel ZŠ U půjčovny Vladimír Jelínek.

„Před výkony recitátorů a jejich pracovitostí smekám a jsem velmi rád, že Městská část Praha 1 umožňuje svojí podporou takovéto krásné aktivity,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který přítomné starší spoluobčany ubezpečil, že péče o ně a jejich volný čas je a bude zásadní prioritou radnice.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Poezii lze milovat v každém věku - členové klubu "Týnka" recitovali ve Viole

Poezii lze milovat v každém věku - členové klubu "Týnka" recitovali ve Viole

FOTO (C)  PETR NAŠIC