Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Prahu 1 navštívili představitelé Nîmes
19-1-2012

Prahu 1 navštívili představitelé Nîmes

Městská část Praha 1 a jihofrancouzské město Nîmes, které jsou partnerskými městy už od roku 1967, se společně zapojí pro mezinárodního programu Commenius. Přihlásí do něj projekt podpory výuky češtiny a francouzštiny, oboustranné kulturní, žákovské, studentské i pedagogické výměny a dalších aktivit zaměřených na vzájemné poznávání a vzdělávání.

„Do projektu se s největší pravděpodobností za nás zapojí ZŠ Brána jazyků, ZŠ náměstí Curieových, Gymnázium Jana Nerudy a Francouzský kulturní institut. Oslovíme také Gymnázium profesora Jana Patočky,“ prozradila radní Karolina Polverini.

Představitele Nîmes na radnici přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a jednání se také zúčastnil radní pro zahraniční vztahy Pavol Škrak.

Nîmes je městem s bohatou historií. Už kolem roku 31 př. n. l. věnoval svým legionářům zdejší pozemky císař Augustus.
Znakem města je palma s krokodýlem. Město se může pochlubit antickými památkami, včetně slavného akvaduktu Pont du Gard.
Nîmes je ale rovněž proslulé moderní architekturou.

Další info: www.nimes.frArchiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Prahu 1 navštívili představitelé Nimes

Prahu 1 navštívili představitelé Nimes 

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19