Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pro sociální dávky nově na Úřad práce v Šafaříkově ulici 14
5-1-2012

Pro sociální dávky nově na Úřad práce v Šafaříkově ulici 14

Veškeré sociální dávky si od ledna musíte místo na úřadu městské části vyřizovat na úřadu práce. Kompetence sociálního odboru nově převzal úřad práce v Šafaříkově ulici 14 na Vinohradech. Ten nejen přijímá žádosti, ale také bude dávky vyplácet.

Sociálnímu odboru radnice Prahy 1 se tak konečně trochu uvolní ruce, odbor tedy ve Vodičkově ulici 18 nekončí a jeho zaměstnanci vám naopak budou s povinnostmi vyplývajících z reformy pomáhat.

Na úřadě práce tedy kromě přídavků na dítě nebo příspěvků na bydlení nově vyplácí i dávky v hmotné nouzi nebo dávky pro postižené. Sociálnímu odboru při úřadu první městské části zbyla sociální práce s příjemci těchto dávek a poradenství. Sociálně-právní problémy kromě toho na Praze 1 řeší každé pondělní odpoledne i bezplatná poradna.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Úřad práce v Šafaříkově ulici 14, Praha 2

Mapa jak najít Úřad práce v Šafaříkově ulici 14, Praha 2

Změny v sociálních dávkách od 1.1.2012 

Od 1. ledna 2012 vstupují v účinnost novely zákonů, které jsou souhrnně označovány jako „Sociální reforma I.“ Reforma radikálním způsobem mění celý systém sociálních dávek v ČR.

Agenda výplaty nepojistných sociálních dávek, tj. agenda dávek pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc), dávek sociální péče o těžce zdravotně postižené a staré občany a agenda příspěvku na péči, kterou dosud zajišťoval Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Úřadu MČ Praha 1 přechází od 1. ledna 2012 na Úřad práce ČR, Krajskou pobočku pro hl. m. Prahy, kontaktní pracoviště v Praze 2.

Občané Prahy 1 mohou od 1. ledna 2012 žádat uvedené dávky na adrese:

Úřad práce hl. m. Prahy – kontaktní pracoviště Praha 2

Šafaříkova 14, Praha 2

Jednotná úřední doba všech kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR je:

Pondělí 8:00 - 17:00

Úterý 8:00 - 13:00

Středa 8:00 - 17:00

Čtvrtek 8:00 - 13:00

Pátek jen podatelna

Další podrobné informace o změnách souvisejících se sociální reformou budou postupně zveřejňovány na internetových stránkách
Úřadu práce, Ministerstva práce a sociálních věcí a Úřadu městské části Praha 1.

Informace o nových formulářích k dávkám sociální ochrany od 1. ledna 2012

Upozorňujeme na nové formuláře k dávkám sociální ochrany od 1. ledna 2012, které jsou ke stažení na Internetovém portálu MPSV. Na Integrovaném portálu MPSV Integrovaný portál MPSV lze formuláře buď vyplnit přímo elektronicky nebo je lze stáhnout a vytisknout.

Samotné žádosti o jednotlivé dávky jsou rozděleny do nejdůležitějších oblastí sociální pomoci:

Přehled formulářů k dávkám sociální podpory a jejich umístění naleznete také na stránkách MPSV v sekci žádosti Žádosti o dávky státní sociální podpory Ministerstvo práce a sociálních věcí.