Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Jemný humor Stanislava Holého oslovuje i dnes
9-12-2011

Jemný humor Stanislava Holého oslovuje i dnes

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký se zúčastnil křtu knihy Stanislava Holého Procházky pana Pipa. Rozšířenou podobu knihy malíře, grafika a ilustrátora vydalo nakladatelství Eltsen. Křest se uskutečnil U prstenu v Jilské ulici 14 na Starém Městě. Kmotrou knihy je Jitka Molavcová.

Stanislav Holý (1943 – 1998) pozval své čtenáře na výlet do fantaskního světa své malířské knihy, s čistým a originálním výtvarným rukopisem a bohatým obsahem.

Poprvé vyšly příběhy pana Pipa v roce 1978, a to v nákladu 20 tisíc výtisků. Mimořádný zájem inspiroval autora na počátku osmdesátých let k tvorbě druhého, neméně úspěšného pokračování s názvem Námluvy pana Pipa.

Jiří Suchý, který ozdobil knihu úvodním slovem, řekl: „Ten nejjemnější a nejkultivovanější humor je humor básníků. Poetický humor není pro každého. Rozumí mu ten, komu jsou cizí mnohé skutečnosti charakteristické pro současný svět. Ano, správně hádáte – mířím k humoru, který nám předkládal Stanislav Holý, k něžnému humoru, kterým pověřil postavičku pana Pipa…“.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Jemný humor Stanislava Holého oslovuje i dnes

Jemný humor Stanislava Holého oslovuje i dnes

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13