Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Festival Pozdní sběr 2011 pomáhal Slaným dětem
12-11-2011

Festival Pozdní sběr 2011 pomáhal Slaným dětem

Pátý ročník multižánrového festivalu Pozdní sběr v Rock Café 12.listopadu 2011

Pátý ročník multižánrového festivalu Pozdní sběr v Rock Café podpořil nemocné cystickou fibrózou. Jedná se o dědičnou nevyléčitelnou nemoc takzvaných slaných dětí, která zasahuje především dýchací a trávicí soustavu. Výtěžek z akce bude předán Klubu CF v Praze.

Proč se festival vlastně jmenuje Pozdní sběr? Pozdní sběr – také proto, že se pokusíme „nasbírat“ co nejvíce peněz a odevzdat je Klubu CF. To znamená, že si všichni příchozí nejen krásně užili podzimní sobotní den, ale navíc svou návštěvou přispěli na dobrou věc.

Myšlenka akce vznikla již v roce 2004 a jejím hlavním záměrem bylo věnovat vždy nějaké charitativní organizaci či nadaci výtěžek z festivalu. V předešlých letech obdrželi od organizátorů akce výtěžek: Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Kapka naděje nebo Prolomené ticho.Věříme, že myšlenka tohoto festivalu bude nadále pokračovat a diváci budou spokojeni nejen s hudební nabídkou, ale také se záměrem celé akce.

Vítejte na festivalu Pozdní sběr. Užijte si ho. Zaposlouchejte se. Kochejte se. Opijte se.

Vítejte na festivalu Pozdní sběr.
Užijte si ho. Zaposlouchejte se. Kochejte se. Opijte se.
A vy, co jste znali Julii, nezapomeňte věnovat vzpomínku taky jí.
Neboť z hlediska jejích spolužáků a kamarádů – spoluorganizátorů festivalu – především jí patřil letošní ročník Pozdního sběru.
A vy, co jste ji neznali, tak vězte, že jste o mnoho přišli.
Bezprostřední, odvážná, velkorysá…a nemocná cystickou fibrózou.
Asi není třeba zdůrazňovat, že hlavní smysl akce vidíme v pomoci lidem s podobným osudem, protože nám to není cizí: nad tím je ovšem ještě jeden rozměr: my to děláme proto, aby tady Julie ten jeden večer zase byla s námi.
Aspoň na chvíli.

 Více informací o festivalu http://www.pozdnisber.net          Klub nemocných cystickou fibrózou  http://www.cfklub.czArchiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Pátý ročník multižánrového festivalu Pozdní sběr v Rock Café 12.listopadu 2011