Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Světový den diabetu 2011
11-11-2011

Světový den diabetu 2011

Diabetes mellitus – cukrovka – se týká 880 tisíc českých dospělých a dětí. Tvrdí to organizátoři akce, která se při příležitosti Světového dne diabetu, jímž je 14. listopad, uskutečnila v pátek na Můstku. Její součástí bylo měření hladiny krevního cukru, tlaku a tělesného tuku a jejími pořadateli byli dobrovolníci a studenti 2. a 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Cílem Světového dne diabetu je upozornit na fakt, že existuje účinná prevence a že až osmdesáti procentům případů cukrovky druhého typu lze předejít, protože souvisí s nezdravým životním stylem.

Cukrovka je chronické onemocnění, jehož první typ se dědí. Poškozuje cévy zásobující sítnici, cévy v ledvinách a je nejčastější příčinou slepoty v dospělosti či amputace. Ročně vystoupají náklady na léčbu takto nemocných na alarmujících dvacet miliard korun.

Účinná prevence ze strany pacienta spočívá v úpravě jídelníčku a zvýšení fyzické aktivity. I proto startuje v pondělí ve 13 hodin na náměstí Republiky Pochod proti diabetu.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Světový den diabetu 2011

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7