Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Studenti zkoumají kvalitu vody ve Vltavě
7-10-2011

Studenti zkoumají kvalitu vody ve Vltavě

V pořadí už třetí Den Vltavy uspořádala firma Bayer ve spolupráci s Německou školou v Praze. Setkání bylo vyvrcholením Projektu Vltava/Moldau, jenž probíhá pod patronací německého velvyslanectví v Praze.

„Projekt pomáhá probouzet ve studentech hlubší vztah k vědě i přírodě a zdokonalovat jejich jazykové znalosti,“ zdůraznila koordinátora projektu Daniela Faude z Německé školy v Praze.

Do projektu je v současnosti zapojeno dvanáct škol, jež několikrát ročně odebírají vzorky z Vltavy a provádějí jejich měření a vyhodnocování.
Vyhodnocování probíhá během výuky, a to nejen v přírodovědných předmětech, ale rovněž v hodinách německého jazyka.

„Životní prostředí nezná hranice a je společné. Všichni rozumní lidé se shodnou, že je třeba je chránit, k tomu je ale třeba je znát. A tento projekt tomu pomáhá,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se Dne Vltavy zúčastnil.

Přítomen byl také nový německý velvyslanec v České republice Detlef Lingemann: „Jsem velice rád, že máme v Praze německou školu, která pracuje s takovými inovativními metodami,“ řekl a vyzdvihl fakt, že čeští a němečtí studenti spolupracují, navzájem se poznávají a vzdělávají. „Voda nekončí na hranicích, ale teče dál. I to přispívá k mezinárodní povaze projektu,“ dodal.

Podrobnosti o Projektu Vltava naleznete na www.projektvltava.com .

Německý ambasador také připomněl projekt Šprechtíme, který iniciovaly německé a rakouské velvyslanectví a další instituce a jehož cílem je podpora znalosti němčiny v České republice.

Více o projektu Šprechtíme si můžete přečíst
>>> ZDE <<<Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Studenti zkoumají kvalitu vody ve Vltavě

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6