Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Koncert proti strachu
11-9-2011

Koncert proti strachu

Občanské sdružení Tap uspořádalo za podpory Městské části Praha 1 Koncert proti strachu, jehož podtitul zněl: 10 let od útoku na Dvojčata. Celodenní program vyvrcholil odpoledním koncertem písničkáře Xindla X a kapely The Tap Tap, kterou tvoří mladí lidé s handicapem a jež vznikla v roce 1998 v pražském Jedličkově ústavu.

Už od devíti hodin ráno si mohli návštěvníci vyzkoušet sportovní aktivity handicapovaných lidí, zejména pak tai chi a kung-fu, ale také jízdu na mechanickém invalidním vozíku po překážkové dráze. Zájemci mohli také zhlédnout ukázky lukostřelby pro nevidomé.

Střelecký ostrov se při příležitosti této akce stal bezbariérovým, a to díky přístupu po vodě z bezbariérové lodi, která jezdila od Výtoně, a hlavně zásluhou výtahu z mostu Legií. Ten tak oživil myšlenku revitalizace Střeleckého ostrova, jejíž součástí by mělo být i vybudování výtahu pro vozíčkáře a rodiče s kočárky.

Skupina The Tap Tap nyní mimo jiné připravuje Koncert proti konci světa, který se má uskutečnit 21. prosince v O2 aréně. Na toto datum totiž připadá podle mayského kalendáře konec světa.

Další informace o této jedinečné skupině naleznete na www.thetaptap.cz 

Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Koncert proti strachu - The Tap Tap a Xondl X
FOTO (C) PETR NAŠIC
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14