Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dobrovolní hasiči opravili a zpřístupnili věž v Nových mlýnech
11-9-2011

Dobrovolní hasiči opravili a zpřístupnili věž v Nových mlýnech

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 otevřel při příležitosti desátého výročí teroristického útoku na New York Novomlýnskou vodárenskou věž. Tu hasiči získali do užívání od Pražské informační služby letos k 1. červnu. Od té doby ji ve svém volném čase, spolu s přilehlým areálem, opravovali.

V horní části věže, která má krásné dřevěné stropy, bude zřízena spolková místnost s vyhlídkovou plošinou, v jednotlivých patrech pak bude hasičské muzeum, které představí všechny pražské hasičské dobrovolné sbory a hasičstvo v Praze 1. Přilehlý areál pak bude využíván ke skladování techniky hasičů a jako šatna.

„Naši hasiči odvedli při opravě věže a areálu velký kus práce a za to jim patří upřímné poděkování,“ uvedl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Věž dosud nebyla veřejnosti přístupná, od nynějška se to ale mění. „Naši členové budou zajišťovat prohlídky pro veřejnost, zejména pak pro děti a mládež,“ vysvětlil starosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vladimír Krištof a dodal, že přes veškerou snahu hasičů je tato historická památka ve zchátralém stavu a potřebovala by kompletně zrekonstruovat. Potřebných zhruba deset milionů korun ale chybí.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Dobrovolní hasiči opravili a zpřístupnili věž v Nových mlýnech
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23