Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta debatoval v rozhlase o dopravě
31-8-2011

Starosta debatoval v rozhlase o dopravě

Vysílání rozhlasové stanice Radiožurnál se ve středu zúčastnil i starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Živě vysílaná diskuse z Klementina měla jako hlavní téma úroveň podpory cyklistů, možnosti využívání tohoto způsobu dopravy v našem hlavním městě a plány do budoucna.

„Dopravní situace v Praze 1, která je centrální městskou částí a je nejvyhledávanější českou turistickou destinací, je logicky velmi složitá. Jednou z cest, která nám může pomoci, je i podpora cyklistiky,“ zdůraznil Oldřich Lomecký a dodal, že je ale nezbytné směřovat k vyváženosti dopravy, kdy cyklisté nebudou vytěsňovat chodce a naopak cyklisté nebudou omezováni a ohrožováni automobily.

Diskuse se účastnili náměstek primátora hlavního města Prahy, zodpovědný za oblast dopravy, Karel Březina, starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, urbanista a člen Rady hlavního města pro cyklistiku Tomáš Cach a novinář a zakladatel Bajkazylu Martin Kontra.

Autor: Martin Veselovský (mav)

 Martin Veselovský debatoval na nádvoří Klementina se svými hosty o současnosti a budoucnosti cyklistické dopravy v hlavním městě.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13