Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Drop In vstupuje do třetího desetiletí své činnosti
1-9-2011

Drop In vstupuje do třetího desetiletí své činnosti

Čtvrtek patřil na Staroměstském náměstí oslavě dvacátých narozenin obecně prospěšné společnosti Drop In. Hlavní součástí byl koncert, který byl poděkováním všem, kteří se na práci Drop In podíleli a podílejí. Na koncertě vystoupili mimo jiné Ivan Hlas, Laura a její tygři, Gipsy.cz, Tereza Černochová, Aneta Langerová a David Koller.

„Činnost společnosti Drop In je velmi přínosná a záslužná. Proto má a bude mít naši podporu,“ řekl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Vypovězení smlouvy na nájem nebytových prostorů v ulici Ve Smečkách nebylo podle něj krokem proti této organizaci, ale situace v tamější lokalitě je už neúnosná. „Okolí je velmi zatížené výskytem narkomanů. Do centra jich tam dochází 120 těžce závislých, přitom z Prahy 1 jich je pouze šest. Je třeba vybudovat více takových center, i v Praze 1, ale s menší kapacitou a také v dalších městských částech,“ vysvětlil starosta Lomecký.

Organizaci Drop In založili na sklonku roku 1991 MUDr. Jiří Presl a PhDr. Ivan Douda, kteří od počátku prosazují pragmatický pohled na řešení drogové problematiky a snaží se ovlivnit postoj společnosti k drogové problematice ve směru realistického pojetí dané oblasti.

Drop In se zaměřuje na ambulantní kontakt, první pomoc, poradenství a terapii drogových problémů v intenci tzv. HARM REDUCTION – tj. racionální snižování rizik, která z drogové problematiky jako celku vyplývají. Jako jedna z priorit sem spadá i prevence vůči HIV infekci mezi osobami, které si drogu aplikují nitrožilně. Další prioritou Drop In jsou různé typy preventivní činnosti.

Významným mezníkem byl rok 1993, kdy Drop In jako první začal nabízet lidem substituční léčbu. Myšlenka dávat narkomanům látky nahrazující drogy neměla v Česku lehkou cestu, ukázalo se ale, že významně snižuje kriminalitu drogově závislých.

Více informací naleznete na www.dropin.cz Externí odkaz se otevře v novém okněArchiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Drop In vstupuje do třetího desetiletí své činnosti

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12