Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Exotika pár kroků od Vodičkovy ulice
16-8-2011

Exotika pár kroků od Vodičkovy ulice

Pokud se rádi procházíte Františkánskou zahradou a prohlížíte si nejen krásy parku, ale i okolních domů, máte šanci spatřit na jedné z teras nádherné papoušky. A to opravdu ne ledajaké.

Ara ararauna, Ara zelenokřídlý, Ara arakanga, Eklektus aurský či Žako kongo – nejen takové skvosty můžete obdivovat mezi opeřenými miláčky paní Vladislavy Čarkové. Erik, Arny a Eliška – to jsou jména některých z nich; v bytě paní Čarkové ale nalezneme i čerstvá mláďata, narozená teprve na konci června nebo dokonce července.

Vzácné ptáky, kteří občas potěší děti při nějaké akci či při pravidelných procházkách přímo ve Františkánské zahradě, navštívili i radní Karolina Polverini a zástupce starosty Jan Krejčí. Ten jednoznačně dokázal, že umí opečovávat jak obecní pokladnu, tak i mláďata z ptačí říše.

Velkou pozornost vzbudil Žako kongo, který patří mezi nejinteligentnější zvířata. „Dokáže se naučit 200 až 250 slov, která navíc nepoužívá náhodně, ale v logické souvislosti,“ uvedla Vladislava Čarková. Žako zkrátka ví, co říká.

Mládě Kakadu čečelatého obdrželo při návštěvě zástupců radnice i své první jméno. Nejmladší návštěvnicí bylo „pokřtěno“ na Ronyho.

„Jsem ráda, že v Praze 1 žijí takto šikovní lidé. Tito papoušci jsou krásní a zábavní, ale také pouční. Věřím, že se nám podaří zajistit, aby se s nimi seznámily rovněž děti z našich škol. Doufám, že při některých akcích, jež naše městská část pořádá, k tomu bude vhodný prostor,“ uzavřela členka Rady MČ Praha 1 Karolina Polverini.

Exotika pár kroků od Vodičkovy ulice

 FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16