Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radnice Prahy 1 bojuje s nepovolenou reklamou
12-8-2011

Radnice Prahy 1 bojuje s nepovolenou reklamou

Razantní postup vůči nepovolené reklamě, hyzdící historické centrum, zvolila – po všech marných apelech na její vlastníky – radnice Prahy 1. Využívá k tomu ustanovení stavebního zákona.

„Symbolem nepovolené reklamy se stala plachta na Jungmannově náměstí. Nachází se sice zavěšená na lešení, a tak by mohla – v souladu s příslušnou legislativou – zakrývat stavbu, avšak na místě žádná stavební činnost neprobíhá,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Kontrola provedená Stavebním úřadem radnice Prahy 1 zjistila, že kromě absence jakýchkoli stavebních aktivit nebyla schválena konstrukce tamního lešení, vlastník nepředložil příslušné doklady a celá údajná stavba nesplňuje požadavky na bezpečnost práce. Z těchto důvodů 8. srpna Stavební úřad vyzval vlastníka k odstranění lešení, a to samozřejmě včetně „ochranné plachty“, která je ve skutečnosti zmiňovanou reklamou.

„Stejně nekompromisně hodláme postupovat proti dalším nepovoleným reklamám, například na Národní třídě a dalších místech Prahy 1,“ ujistil starosta Lomecký.  


 

Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Radnice Prahy 1 bojuje s nepovolenou reklamou 

První úspěch se dostavil - reklamní plachta byla odstraněna, dělníci rozebírají lešení (stav 25.8.2011)

Dům na Jungmannově náměstí - dělníci rozebírají lešení pod reklamní plachtou