Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Eliška Štreblová oslavila sté narozeniny
10-8-2011

Eliška Štreblová oslavila sté narozeniny

Paní Eliška Štreblová, obyvatelka domu v ulici Biskupský dvůr, prožívá v těchto dnech vzácné okamžiky. Uplynulo totiž právě sto let od chvíle, kdy se tato nejvěrnější obyvatelka Prahy 1 narodila.

A proč nejvěrnější? „V tomto bytě jsem se narodila a nikdy jsem ho neopustila,“ vzpomíná paní Eliška, která v bytě v Biskupském dvoře žila i po svatbě se svým manželem, a doufá, že na stejném místě stráví i zbývající roky svého života.

Paní Štreblovou navštívil s gratulací i starosta první městské části Oldřich Lomecký. „Je třeba obdivovat vitalitu, elán a svěžest paní Štreblové,“ řekl a vzácné oslavenkyni popřál další spokojená léta a radost ze tří vnoučat a sedmi pravnoučat.

A jaký je recept paní Elišky na dlouhý život? „Nikdy jsem nepila alkohol ani kávu. V jídle jsem se ale neomezovala,“ prozrazuje štíhlá a drobná dáma, která se na oslavu ozdobila nádherným modrým kloboukem, s nímž by se bezpochyby neztratila ani mezi anglickými dámami při tamějších slavných dostizích.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Eliška Štreblová oslavila sté narozeniny

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11