Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Policejní zátah na Václavském náměstí
3-8-2011

Policejní zátah na Václavském náměstí

Policejní týmy se opět vydaly na kontrolu Václavského náměstí. Tentokrát muži zákona svou pozornost soustředili na herny, bary, noční kluby i podezřelé osoby na ulicích. Policisté prohlédli i nedaleké Vrchlického sady před Hlavním nádražím. To vše pod dohledem starosty Oldřicha Lomeckého a dalších zástupců radnice městské části Praha 1.

"Problematiku bezpečnosti vnímám jako zásadní problém, který trápí obyvatele Prahy 1 a já jsem připraven pro to hodně udělat. Tato bezpečnostní akce, to není jen nějaký mediální výkřik do tmy, to je věc, která bude mít své pokračování. My jsme prostě odhodláni proti kriminalitě a dalším nepříjemným jevům na území první městské části bojovat." říká starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký.

Ačkoli se to může zdát neuvěřitelné, Václavské náměstí je prý v hlavní turistické sezóně díky 24-tihodinovému dohledu policie jednou z nejbezpečnějších lokalit Prahy.
Martin Vondášek, ředitel Krajského ředitelství PČR Praha dodává: "Centrum města je od začátku hlavní turistické sezóny, tedy od 1. 6. bedlivě střeženo. Akce takového rozsahu jako je ta dnešní, už jsme letos zorganizovali čtyři a vždy přinášejí dobré výsledky. Během každé razie zkontrolujeme v průměru 400 osob a až 40 podniků."

Problémy se samozřejmě nekoncentrují jen na samotném Václavském náměstí, ale také v přilehlých ulicích. Svými nočními podniky nabízející sexuální služby je proslulá například ulice Ve Smečkách. Narkomani i dealeři drog zase ovládají Vrchlického sady před hlavním nádražím a kriminalita se váže i na řadu heren a kasin. Tým 64 policistů se proto v noci 2. 8. 2011 zaměřil i na ně.

Starosta Oldřich Lomecký vnímá boj s kriminálními a jinými živly jako běh na dlouhou trať, ale rozhodně ho nevzdává.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Policejní zátah na Václavském náměstí

Policejní zátah na Václavském náměstí