Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
PC – značka, kterou senioři Prahy 1 dobře znají
13-6-2011

PC – značka, kterou senioři Prahy 1 dobře znají

Nejen láska kvete v každém věku. I takové vzdělávání můžeme podstupovat v době, kdy nás okolí označuje za seniory či starší spoluobčany. Důkazem jsou senioři z Prahy 1, kteří v pondělí převzali z rukou starosty první městské části Oldřicha Lomeckého osvědčení o absolvování kurzů obsluhy PC pro začátečníky, které probíhaly ve školním roce 2010/2011.

„Kurzy pořádá naše Středisko sociálních služeb Praha 1 už několik let, třetím rokem pak jejich absolventi získávají osvědčení,“ řekla ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová a dodala, že absolventi velmi oceňují možnost se kurzů účastnit i jejich kvalitu.

Vědomosti nabyté pod vedením lektorů začátečnických kurzů, Evy a Františka Sochorových, využívají hlavně při komunikaci s příbuznými a přáteli nejen doma, ale i ve světě. „Počítačová gramotnost jim přináší větší možnosti a řadu jinak obtížně dostupných informací,“ dodala Helena Čelišová.

„Velmi si cením zájmu a snahy účastníků kurzů, kteří tak díky své píli a nasazení dokážou držet tempo se současným rychlým rozvojem techniky i způsobem komunikace a vyhledávání informací. Je to skutečně obdivuhodné,“ prohlásil starosta Oldřich Lomecký.

V roce 2010/2011 ukončilo začátečnické kurzy pětatřicet frekventantů. Většina z nich chce pokračovat i v kurzech pro pokročilé, které byly v letošním roce zkušebně zahájeny.
Předání osvědčení proběhlo v prostorách Domu s pečovatelskou službou Týnská 17, v Praze 1.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Senioři z Prahy 1 převzali z rukou starosty první městské části Oldřicha Lomeckého osvědčení o absolvování kurzů obsluhy PC pro začátečníky.

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8