Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti se podívaly na Karlův most svýma očima
9-6-2011

Děti se podívaly na Karlův most svýma očima

Kdo vstoupil ve čtvrtek dopoledne na Karlův most od Malé Strany musel být překvapen: až ke schodům na Kampu žádní prodávající výtvarníci, žádné šperky, fotografie ani portrétování. Místo toho děti a studenti škol z Prahy 1, v modrých, bílých a černých tričkách, soustředěně malující jeden z nejkrásnějších a nejstarších mostů na světě. Sdružení výtvarníků Karlova mostu, o.s. totiž uspořádalo, pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, už dvanáctý ročník výtvarné soutěže „Karlův most očima dětí“.

Všichni soutěžící se nejprve sešli na náměstí na Kampě, před galerií Sdružení výtvarníků Karlova mostu, kde nafasovali velké dřevěné desky se čtvrtkami, trička a výtvarné potřeby. Poté se rozešli, aby si našli nejvhodnější místo, a dali se do práce. Děvčata ze sedmých až devátých tříd ZŠ Uhelný trh si zvolila příhodné místo vedle přístaviště lodí pod Karlovým mostem. To někteří kluci ze 7. A se usadili na mostě hned naproti schodům na Kampu.

„Pro všechny děti jsme připravili i malé občerstvení v podobě neperlivé vody, sušenek, tatranek či brumíků,“ prozradil Roman Kotrč, mluvčí sdružení, který se svými kolegy rozdával malířské potřeby, roznášel občerstvení a hodnotil hotová díla. Soutěžícím nakonec poděkoval za hojnou účast starosta Lomecký, jenž také všem rozdal diplomy.
Sdružení pak děti odměnilo obrázky, fotografiemi, šperky anebo třeba poukázkami na portrétování.

Nejzdařilejší díla, a bylo jich opravdu dost, budou zarámována a spolu s obrazy z Dětského dne Prahy 1 vystavena na speciální výstavě. „To, co mnohé děti namalovaly, je opravdu velmi zajímavé a vydařené,“ ohodnotil Roman Kotrč.

Akce Sdružení výtvarníků Karlova mostu se tak nejen vydařila, ale také ukázala, že Praha 1 rozhodně nemá nouzi o umělecky nadané děti.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Děti se podívaly na Karlův most svýma očima - 9.6.2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14