Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mánes nabízí vynikající současné umění
6-6-2011

Mánes nabízí vynikající současné umění

Až do 12. června můžete v Mánesu navštívit jubilejní 10. ročník Mezinárodního veletrhu současného umění Art Prague. Obě podlaží této výstavní síně letos nabízejí plastiky, malby, kresby i videa známých umělců, ale také díla čerstvých absolventů uměleckých škol. Představuje je bezmála třicítka vystavujících galerií z České republiky, Francie, Nizozemska a Německa. Záštitu nad veletrhem převzal starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

„Vždy, když jsem v Mánesu, vzpomenu si na slavné pařížské Musée d´Orsay, které obdivuji, a jsem na Mánes hrdý – za to, co se zde vystavuje, i za to, jak významně přispívá ke kulturní nabídce hlavního města i naší městské části,“ řekl při slavnostním zahájení starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Veletrh je určen nejen tradičním milovníkům výtvarného umění, jako jsou sběratelé, teoretici, studenti, umělci, podnikatelé či zahraniční návštěvníci, ale i nováčkům, kteří se se současnými trendy, především v oblasti malby, teprve seznamují.

K veletrhu již neodmyslitelně patří doprovodný program – kulaté stoly, VIP akce či nocturno ve čtvrtek 9. června, kdy bude výstavní síň Mánes otevřena do 21 hodin. Součástí doprovodného programu bylo také udělení zvláštní ceny UniCredit Bank mladému umělci do 35 let. Ocenění získal Jan Vytiska.

Veletrh slaví své desáté výročí dalšími dvěma významnými výstavními projekty. Prvním je pod titulem ART PRAGUE IN BRUSSELS souhrnná prezentace galerií, které se letošního ročníku účastní, a to do 18. června v Pražském domě v Bruselu. Druhou akcí bude sochařská výstava ve venkovních i vnitřních prostorách Novoměstské radnice v Praze pod názvem ART PRAGUE SCULPTURE (od 15. 6. do 1. 9.).Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Až do 12. června můžete v Mánesu navštívit jubilejní 10. ročník Mezinárodního veletrhu současného umění Art Prague. Obě podlaží této výstavní síně letos nabízejí plastiky, malby, kresby i videa známých umělců, ale také díla čerstvých absolventů uměleckých škol.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13