Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Jana Pařízková odchází z Rady MČ Prahy 1
11-5-2011

Jana Pařízková odchází z Rady MČ Prahy 1

Věci veřejné opouští koalici na Praze 1. Na svou funkci v této souvislosti rezignovala místostarostka Věcí veřejných Jana Pařízková. Odchod Pařízkové požadoval starosta první městské části Oldřich Lomecký z TOP 09. Kritizoval, že v minulosti pracovala v bezpečnostní agentuře ABL, která měla na Praze 1 sledovat konkurenční politiky.

Přestože Pařízková rezignovala na své funkce, dále zůstává v zastupitelstvu vedle šéfky poslanců VV Karolíny Peake a místopředkyně strany Kateřiny Klasnové.

Na Praze 1 tak začíná fungovat koalice složená ze dvou politických stran - Top 09 a ČSSD. Celkem je na městské části 35 zastupitelů a starosta Lomecký si je jistý, že tato koalice nepotřebuje další podporu.

"Stále tato koalice disponuje bezpečnou nadpoloviční většinou zastupitelů. V tuto chvíli disponujeme 21 členy pro zásadní hlasování," řekl na tiskové konferenci starosta Oldřich Lomecký.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1