Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Letní dům pomáhá dětem
27-4-2011

Letní dům pomáhá dětem

Výstava s názvem „dobro - volná - komunkace - barev, kterou pořádá Občanské sdružení Letní dům, Evropský parlament -- informační kancelář v ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR přibližuje komunikační a akční malby dětí a mladých lidí z dětských domovů. Akce probíhá v rámci Evropského roku dobrovolnictví.

Tématem vystavovaných obrazů je komunikace, neverbální rozhovor s druhým i se sebou samým. Výtvarná tvorba pomáhá neverbálně vyjádřit vztahy i skutečnosti tam, kde se těžko nalézají slova. Cílem není vytvořit umělecká díla, ale zobrazit práci s barvami.

Občanské sdružení Letní dům, jako nestátní nezisková organizace, pomáhá dětem a mladým v dětských domovech už více než deset let a poskytované služby zahrnují několik programů od rozvoje tvořivosti, způsoby řešení různých situací, sociální schopnosti a také přípravu na lepší zvládnutí přechodu z dětského domova do samostatného praktického života. Celoroční aktivity dětem zajišťují nejen zaměstnanci Letního domu, ale také množství dobrovolníků.

Vystavené obrazy jsou V Evropském domě v Jungmannově ulici kvidění až do konce dubna.

Více informací naleznete na stránkách Letní dům >>> ZDE <<<

WWW stránky neziskové organizace Letní dům

 Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1