Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
V Rock Café se opět hraje
15-4-2011

V Rock Café se opět hraje

Po dvou letech přesně na den od uzavření známého rockového klubu na Národní třídě proběhl v Rock café koncert čtyř kapel. Ten tak ukončil dlouholeté trápení a boje s hlukem. Mezi návštěvníky slavnostního znovuotevření nechyběl starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Svou přítomností vyjádřil nejen radost nad ukončením dlouhého příběhu, ale také připomněl vstřícný přístup radnice, k řešení tohoto problému. „Příběh Rock Café byl nekonečný příběh mezi provozovateli a radnicí Prahy 1, kde místo toho aby se šlo dopředu, tak se neustále hledaly problémy. Nyní je vidět, že to jde. Jsem opravdu rád, že po čtyřech měsících mého působení ve funkci starosty jsme dokázali se přes všechny problémy přenést a klub bude opět fungovat,“ přiblížil své pocity Oldřich Lomecký.

Do rekonstrukce investovala Městská část 20 miliónů korun. Odhlučnění nakonec pomohl stavební projekt náročným odhlučněním koncertního sálu ve stylu „místnost v místnosti“ se speciálním odpružením a izolací, která pohltí hudební produkci tak, že v místnosti nad sálem není nic slyšet. Rock Café se tak těší na nové koncerty. 

    

Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

1
2
3
4
5
6
7