Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
"Řiditel autobusu" - světová premiéra klipu skupiny The TAP TAP
29-4-2011

"Řiditel autobusu" - světová premiéra klipu skupiny The TAP TAP

Kapela handicapovaných hudebníků The TAP TAP představila 29.4. v divadle Archa svou nejnovější píseň a zároveň klip. Řiditel autobusu je příběh bubeníka kapely Marka Valenty, kterého někteří řidiči autobusů pražské MHD nechtějí pouštět s jeho malým kolem, které používá jako kompenzační pomůcku, do autobusu. V klipu si epizodní roli zahrál i starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký a ředitel Dopravního podniku hl.m. Prahy Martin Dvořák. 

Oba pánové se shodují, že před problémy handicapovaných nebudou zavírat oči. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký /TOP 09/ říká: "Financování projektů pro postižené spoluobčany je jednou ze sociálních věcí, která je naprosto automatická. Vyplývá i z našeho poslání veřejné funkce radnice. Projekt skupiny The Tap Tap je velice zajímavý, protože aktivně pomáhá tyto lidi zapojovat do života. Proto má i naši podporu."

Klip i píseň ukazuje, že i o vážných věcech se dá mluvit s humorem. Vojta Dyk, Xindl X a Dan Bárta představují tři řidiče, kteří Marka odmítají přepravit. A Xindl X je pak i autorem hudby a textu skladby. 

Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti Jedličkova ústavu. Skupina spolupracuje se známými umělci, například s Danem Bártou, Davidem Kollerem, Matějem Ruppertem, Vojtou Dykem, Xindlem X či Tomášem Hanákem. The Tap Tap vydali alba Hopšidyridy (2006) a Párty na kolečkách (2010).Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1


Archiv videoklipů skupiny The TAP TAP najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/user/thetaptap

 


Párty na kolečkách - světová premiéra klipu skupiny The TAP TAP "Řiditel autobusu" od Xindla X - divadlo Archa 29.4.2011 od 20:00 hod. Kormidlují: Iva Pazderková a Láďa Angelovič. Hosté: Vojta Dyk, Xindl X, Kamil Střihavka, Luboš Andršt, Jiří Ornest, DJ Baltazar.

Záštitu nad akcí převzali: ministr kultury Jiří Besser, primátor hl.m.Prahy Bohuslav Svoboda a starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký.

Výtěžek z této benefiční akce bude použit na nákup vybavení vzdělávacího centra STUDEO. (
www.studeo.cz)

Více informací naleznete na stránkách akce www.partynakoleckach.cz a na stránkách skupiny The TAP TAP www.thetaptap.cz  


Párty na kolečkách - světová premiéra klipu skupiny The TAP TAP "Řiditel autobusu" od Xindla X - divadlo Archa 29.4.2011