Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kampa se proměnila ve střed světa
28-3-2011

Kampa se proměnila ve střed světa

24.- 26.3. 2011, proběhne v Praze na Kampě již třetí ročník letos třídenní akce s názvem Kampa střed světaSérií koncertů, divadelních představení a další zábavy skončil v sobotu na Kampě třetí ročník akce "Kampa, střed světa". TV Praha 1 vám přináší několik záznamů z této uníkátní aktivity občanů a občanských spolků Malé Strany.

Hlavním tématem třídenního happeningu je poukázat na jedinečnost Kampy jako prostoru, kde se střetává město s doposud existující místní pospolitostí, kde se snoubí klid parku s ruchem a turismem Prahy. Kampa si i přes všechny tyto aspekty zachovala svůj charakter a půvab, který láká k návštěvě. Je třeba dbát a zachovávat její stav a případné úpravy a zásahy přizpůsobovat právě její kráse i nadčasovému významu.

Více informací naleznete na WWW stránkách akce Kampa střed světa >>> ZDE <<<


Už třetí ročník happeningu "Kampa střed světa" otevřela v hospůdce Stará prádelna vernisáž "Loko Motivy" právě jako vzpomínku, co tu málem před 120 lety mohlo být, ale naštěstí není. Cílem akce je zviditelnění Kampy jako jedinečného prostoru ve středu města.


Seminář festivalu Kampa - střed světa se zamýšlel nad minulostí i budoucností těto části Prahy 1. A to i s nadhledem. Mohla by stát v centru hlavního města jaderná elektrárna? A co vlakové nádraží na Kampě? O tom všem vážně i nevážně promlouvali účastníci semináře.Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17