Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kampa střed světa
24-3-2011

Kampa střed světa

24.- 26.3. 2011, proběhne v Praze na Kampě již třetí ročník letos třídenní akce s názvem Kampa střed světa

Už třetí ročník happeningu "Kampa střed světa" otevřela v hospůdce Stará prádelna vernisáž "Loko Motivy" právě jako vzpomínku, co tu málem před 120 lety mohlo být, ale naštěstí není. Cílem akce je zviditelnění Kampy jako jedinečného prostoru ve středu města.

Koncem března, 24.- 26.3. 2011, proběhne v Praze na Kampě již třetí ročník letos třídenní akce s názvem Kampa střed světa. Večery a den plné veselí, hudby, tance i poučení odstartuje večer ve čtvrtek 24.3. jammování a zpěv Muzikantů z Kampy v hospůdce Šatlava v Saské ul. Ve Staré prádelně v Říční ulici bude v 18:00 vernisáž výstavy fotografií Heleny Šulcové Loko Motivy, také s následným zpěvem a hudbou.

V pátek 25.3. v 18:00 vypukne Konference na téma Historie a budoucnost Kampy, Pražský práh, která v Michnově paláci Tyršova domu nabídne odborné příspěvky vědců, badatelů, umělců a publicistů zajímajících se o jedinečnost prostoru a historii Malé Strany, Kampy obzvláště. (Program viz…) Večer od 20:00 v cirkusovém šapitó v parku následuje kabaretní večer divadelního spolku Vosto5. 

Hlavním tématem třídenního happeningu je poukázat na jedinečnost Kampy jako prostoru, kde se střetává město s doposud existující místní pospolitostí, kde se snoubí klid parku s ruchem a turismem Prahy. Kampa si i přes všechny tyto aspekty zachovala svůj charakter a půvab, který láká k návštěvě. Je třeba dbát a zachovávat její stav a případné úpravy a zásahy přizpůsobovat právě její kráse i nadčasovému významu. 

Kompletní pozvánku na akci s podrobným programem naleznete >>> ZDE <<<

Více informací naleznete na  WWW stránkách akce Kampa střed světa >>> ZDE <<<Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1
1
2
3
4
5
6
7
8