Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radnice MČ Praha 1 chce znát problémy svých obyvatel
22-2-2011

Radnice MČ Praha 1 chce znát problémy svých obyvatel

Dotazníková akce, jejímž cílem je zjištění největších problémů trápících místní obyvatele, začíná v těchto dnech v Praze 1.

Všichni občané s trvalým bydlištěm v první městské části obdrží do poštovní schránky anonymní dotazník s řadou konkrétních otázek. Pokud na ně odpoví, významně napomohou radnici při zlepšování podmínek každodenního života. Doplňkovou akcí je telefonický průzkum se stejným cílem.

Lidé se mohou vyjádřit k situaci v parkování, k bezpečnosti na dětských hřištích, k hluku z provozoven i chodu městského úřadu.

Jde vlastně o jakýsi indikátor spokojenosti života v místě, kde trvale žije přes 30.000 lidí. Obyvatelé teď mají možnost svými podněty zvýšit bezpečnost, dostupnost základních služeb nebo se zapojit do místního plánování a rozhodování.

Dotazníky jsou plně anonymní a budou doručeny do všech poštovních schránek. Odevzdat je můžete buď osobně na úřadě nebo vhodit do nejbližší poštovní schránky - poštovné hradí MČ Praha 1.

Nejčastěji zmiňované problémy budou řešeny přednostně! Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1