Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Archiv aktualit

Červnové plavání s MČ Praha 1 v bazénu Tyršova domu - POZOR ZMĚNA TERMÍNU!
14-5-2018

Červnové plavání s MČ Praha 1 v bazénu Tyršova domu - POZOR ZMĚNA TERMÍNU!

Dovolujeme si pozvat plavce všech věkových kategorií na další plavecké závody O pohár starosty Prahy 1 v bazénu Tyršova domu. Červnové plavání se uskuteční v sobotu 23. 6. (POZOR NOVÝ TERMÍN MÍSTO PŮVODNÍHO 16. 6.), registrace proběhne na místě na recepci bazénu od 14:00. Účast je zdarma. Přijďte změřit své síly a užít si společné plavecké zážitky!
Po padesáti letech si opět řekli „ano“
21-9-2017

Po padesáti letech si opět řekli „ano“

Na den přesně po padesáti letech se na Staroměstskou radnici vrátili jako svatebčané Daniela a Michael Pompeovi, aby tentokrát oslavili zlatou svatbu. Role oddávajícího se ujal radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman.
Projekt „Jóga – 50 plus“ s podporou MČ Praha 1
2-10-2017

Projekt „Jóga – 50 plus“ s podporou MČ Praha 1

Evropská federace jógy zahajuje 15. 10. 2017 ve spolupráci s MČ Praha 1 a Střediskem sociálních služeb Praha 1 bezplatný projekt „Jóga – 50 plus“ zaměřený na zdravé stárnutí. Program zahrnuje přednášky (teoretická výuka), dílny a cvičení jógy rozdělené do dvanácti bloků a přizpůsobených věku jednotlivých účastníků. Program „Jóga – 50 plus“ se koná v pohybovém centru Tělocvična v Žitné 13. Účast je zdarma!
Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“
20-9-2017

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“

Zářijovému „Setkání s kulturou“ vévodily ladné tóny harf. Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 totiž na další představení tohoto kulturního cyklu pozvaly dokonce celé kvarteto harfistek s názvem „PRAH-A-HARP“.
Vyběhněte s radním Filipem Kračmanem
12-9-2017

Vyběhněte s radním Filipem Kračmanem

Aktivní sportovec a radní pro oblast kultury a sportu Filip Kračman srdečně zve všechny zájemce ke společnému běhání v rámci nového sportovního cyklu Vyběhni s radním. Každé pondělí od 18:00 do 19:00 v parku Lannova a každý čtvrtek od 7:00 do 8:00 u budovy Mánes budete mít možnost zaběhat si s radním a kromě běhu s ním rovněž probrat otázky na téma sport a kultura nejen v Městské části Praha 1. Akce začíná v pondělí 18. září a potrvá do konce října. Přijďte, přiběhněte!
Vostrý kafe chutnalo i s osobní trenérkou
6-9-2017

Vostrý kafe chutnalo i s osobní trenérkou

Karolína Skalová, osobní trenérka v oblasti fitness, výživy a dietologie, byla prvním poprázdninovým hostem pravidelného cyklu přátelských setkání mužů z Prahy 1, který v hotelu Juliš pořádá Městská část Praha 1. Hostitelem „Vostrýho kafe“ byl tentokrát radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman.
Čtvrtstoletí spolupráce s městem Bamberg
31-5-2017

Čtvrtstoletí spolupráce s městem Bamberg

Psal se rok 1992 a zatímco na státní úrovni uzavíraly SRN a ČSFR Smlouvu o dobrém sousedství a přátelské spolupráci, Městská část Praha 1 a město Bamberg podobným dokumentem uzavřely partnerství na úrovni samospráv. Pro MČ Praha 1 to navíc bylo první partnerství uzavřené od roku 1989 a možná i proto je dodnes jedním z těch nejvýznamnějších a nejpřínosnějších. Letos slaví 25 let.
Partnerství Nîmes a Prahy 1 oslavilo půl století
5-5-2017

Partnerství Nîmes a Prahy 1 oslavilo půl století

Již neuvěřitelných 50 let uplynulo od podepsání spolupráce mezi městem Nîmes a městskou částí Praha 1. Jedná se o zdaleka nejstarší partnerství, které MČ Praha 1 má, a rovněž o jedno z těch nejúspěšnějších. To potvrdily i oslavy, kterých se v Nîmes zúčastnila delegace z Prahy 1 vedené radním pro kulturu, sport a zahraniční vztahy Filipem Kračmanem. Součástí oslav bylo i zahájení výstavy Václav Havel: Srdce nad Prahou v lyceu Alphonse Daudet.
Milovníci táboření se sešli na Kampě
15-6-2017

Milovníci táboření se sešli na Kampě

Skákací hrad městských strážníků, indiánské teepee, kapela Evergreen s opravdu nestárnoucími hity, táborák pro opékání špekáčků, výtvarná dílna Sdružení výtvarníků Karlova mostu, soutěže pro chytré hlavičky a znalce přírody a k tomu všemu bezva uvolněná atmosféra a nádherné počasí – a tak bychom mohli pokračovat. „Rodinné KAMPování“ i letos stálo za to, a kdo přišel, užil si příjemné a tábornické odpoledne.
Střelecký ostrov hostil Multy Fest
3-6-2017

Střelecký ostrov hostil Multy Fest

První ročník multižánrového Multy Festu, pořádaného Městskou částí Praha 1, rozpohyboval v sobotu do letní nálady oděný Střelecký ostrov, který díky němu nabídl atmosféru typickou pro letní hudební festivaly v amfiteátrech, letních kinech nebo třeba na koupalištích. Hudební léto je zkrátka tady, a až začnou za pár týdnů prázdniny, bude to už opravdu se vším všudy.
Cvičte jógu s námi v Parku na Kampě
30-5-2017

Cvičte jógu s námi v Parku na Kampě

Evropská federace jógy pokračuje ve svém víceletém programu podpory zdravého životního stylu mezi občany Prahy a v propagaci jógy jako sportu pro všechny. V období od 11. června do 3. září 2017 budou probíhat bezplatné lekce jógy každou neděli od 16:00 do 17:30 vždy v parku Kampa. Veřejné lekce budou probíhat podle akreditovaného programu Evropské federace jógy a budou vedeny certifikovanými instruktory s dlouholetými zkušenostmi. Lekce jsou určeny všem zájemcům bez ohledu na jejich věk či pohlaví.
Výbor dobré vůle pořádá pro širokou veřejnost osvětové přednášky
28-5-2017

Výbor dobré vůle pořádá pro širokou veřejnost osvětové přednášky

Zdraví a životní styl – tak se jmenuje cyklus osvětových přednášek, které v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí pořádá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Celkem se letos uskuteční deset přednášek, jejichž cílem je napomoci šíření osvěty v oblasti zdravého životního stylu a prevence.
Mladí Dánové okouzlili u Národního divadla
25-5-2017

Mladí Dánové okouzlili u Národního divadla

„We move the world“, tak zní heslo pozoruhodného mladého dánského souboru s názvem „National Danish Performance Team“, který na svém putování celým světem zavítal i do Prahy, kde svým tanečním a gymnastickým uměním okouzlil zaplněné náměstí Václava Havla u Národního divadla.
Sportovní festival Move Fest rozhýbal Kampu
21-5-2017

Sportovní festival Move Fest rozhýbal Kampu

Nedělní odpoledne patřilo v parku Kampa zdravému pohybu a zábavě. Městská část Praha 1 tam totiž uspořádala sportovní festival pro celou rodinu „Move Fest“ a podle velkého zájmu návštěvníků to byl velmi dobrý nápad. A když k tomu připočítáme krásné počasí a originální a chutné občerstvení, kterým nepohrdli ani stoupenci zdravého způsobu života, byla to opravdu vydařená neděle.
Setkání s kulturou přivítalo Evu Emingerovou. Další akce se blíží!
17-5-2017

Setkání s kulturou přivítalo Evu Emingerovou. Další akce se blíží!

Eva Emingerová byla se svým triem hostem květnového „Setkání s kulturou“, které pro seniory z Prahy 1 bezplatně pořádá Městská část Praha 1. Zaplněná Malostranská beseda se nejen výborně bavila, ale opět ukázala, že o dobrou kulturu je na obou březích Vltavy velký zájem.
Kampu rozhýbe Move Fest
9-5-2017

Kampu rozhýbe Move Fest

V neděli 21. května rozhýbe celou Kampu sportovní festival pro celou rodinu Move Fest, kterou pořádá Městská část Praha 1 ve spolupráci se spolkem Dělej co tě baví. Bohatý sportovní program nabídne ochutnávku sportů nejen pro děti, možnost vše si vyzkoušet, doprovodný hudební program, občerstvení a související akce pro cyklisty - Bezstarostná jízda - a pro běžce - Pražský výběh. V neděli od 12:00 do 18:00 se těšíme na všechny návštěvníky Kampy!
Fotbalový turnaj nabídl bojovné výkony, kvalitu i fair play
22-4-2017

Fotbalový turnaj nabídl bojovné výkony, kvalitu i fair play

Sportovní areál na Františku hostil v sobotu první letošní fotbalový turnaj „O Pohár starosty MČ Praha 1“. Se soupeři i aprílovým počasím bojovaly týmy ZŠ Vodičkova, SK Kapři, Naděje, Srdcaři a Brumbálova armáda.
Malostranskou besedu rozhýbal Dixi Band
19-4-2017

Malostranskou besedu rozhýbal Dixi Band

Klasické šlágry zlaté hudební éry ozdobily tuto středu další díl cyklu „Setkání s kulturou“, který každý měsíc pořádá v Malostranské besedě Městská část Praha 1, jež na něj bezplatně zve své seniory.
Cvičení pro seniory 5. 7. ZRUŠENO
3-7-2017

Cvičení pro seniory 5. 7. ZRUŠENO

Vážení účastníci Cvičení pro seniory, rádi bychom Vás informovali, že v pondělí 5. 7. od 15:00 se Cvičení ve Fitness Kotva z technických důvodů neuskuteční. Další termín Cvičení pro seniory je středa 12. 7. a poté opět pravidelně každá následující středa. Děkujeme za pochopení.
Přivítali jsme jaro
2-4-2017

Přivítali jsme jaro

Krásné slunečné počasí, skvělý program a všudypřítomná vůně originálních exotických jídel doprovázely v neděli odpoledne na zahradě Tyršova domu a v parku Kampa oficiální přivítání jara s názvem „AHOY JARO“, na které všechny návštěvníky pozval radní pro kulturu Městské části Praha 1 Filip Kračman.
Praha 1 uspořádala pro své občany bowlingový turnaj
26-3-2017

Praha 1 uspořádala pro své občany bowlingový turnaj

První pražská městská část je zemí bowlingu zaslíbenou. Dokázal to další ročník turnaje, v němž celkem třiatřicet milovníků bowlingu bojovalo o Pohár starosty Městské části Praha 1. Na každého hráče čekaly čtyři kvalifikační hry a ti nejlepší pak postoupili do finále. Turnaj se uskutečnil v hale v Celnici.
Setkání s kulturou tentokrát zavítalo na Divoký západ
15-3-2017

Setkání s kulturou tentokrát zavítalo na Divoký západ

Po měsíci Malostranská beseda opět hostila cyklus „Setkání s kulturou“, který pro seniory z Prahy 1 bezplatně připravují první městská část a její Středisko sociálních služeb. Tentokrát se o pěkný zážitek postaral divadelní soubor Ochotníci Jižní Město, který představil svoji novou a zároveň vůbec první nastudovanou hru „Vinetú, Vinetúú“ – představení o deseti obrazech se zpěvy, ohnivou vodou a skoro bez tance.
Bratislava-Staré Mesto hostí výstavu fotografií Václava Havla
7-2-2017

Bratislava-Staré Mesto hostí výstavu fotografií Václava Havla

Loňský úspěch výstavy fotografií Václav Havel: Srdce nad Prahou v Galerii 1 i význam výstavy přesahující hranice České republiky přivedly Městskou část Praha 1 k úmyslu nabídnout v roce 2017 výstavu do zahraničních partnerských měst. A jelikož Václav Havel byl mimo jiné i posledním československým prezidentem, nemohla výstava zahájit své turné jinde než v partnerské MČ Bratislava - Staré Město, kde ji v pátek 3. 3. zahájili starostové Radoslav Števčík a Oldřich Lomecký.
Transformace v podání mladých návrhářských talentů
9-3-2017

Transformace v podání mladých návrhářských talentů

Do 25. března lze v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout netradiční výstavu s názvem „Transformace“. Zorganizovali ji studentky a studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a součástí jejího slavnostního zahájení byly také tři módní přehlídky, které Galerii 1 – originální výstavní prostor Městské části Praha 1 – zaplnily do posledního místa.
Mezigenerační dům v Samcově ulici obdivovala i korejská delegace
8-3-2017

Mezigenerační dům v Samcově ulici obdivovala i korejská delegace

V úterý 7. 3. navštívila Městskou část Praha 1 patnáctičlenná delegace z korejského města Čchangwon. Skupinu tvořenou radními města a vysokými úředníky přijal radní pro kulturu, sport a zahraniční vztahy Filip Kračman, vedoucí oddělení technicko-majetkové správy Zdeňka Tomíčková a ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová. Přijetí se uskutečnilo v mezigeneračním domě v Samcově ulici. Projekt mezigeneračního domu a koexistence startovacích bytů pro mladé a domova s pečovatelskou službou pro seniory velmi zaujal korejskou delegaci, která při prohlídce domu obdivovala zázemí i vysokou úroveň poskytované péče a služeb.
V Tyršově domě se plavalo o Pohár starosty MČ Praha 1
25-2-2017

V Tyršově domě se plavalo o Pohár starosty MČ Praha 1

Na Újezd směřovaly v sobotu odpoledne kroky milovníků pohybu a plavání zvlášť. Městská část Praha 1 tam totiž pořádala tradiční plavecké závody s názvem „Plaveme s Prahou 1“, určené všem věkovým kategoriím. Každý účastník si bez ohledu na výsledek domů odnesl účastnický list, vítězové jednotlivých kategorií pak obdrželi diplomy a poháry.
Plavání s Městskou částí Praha 1 "O pohár starosty"
16-1-2017

Plavání s Městskou částí Praha 1 "O pohár starosty"

KDY: v sobotu 25. 2. 2017 od 14 hodin KDE: Bazén Tyršův dům - vchod z ulice Všehrdova. Start je zdarma. Soutěže jsou vypsány pro všechny věkové kategorie. Nejlepší z každé kategorie jsou oceněni diplomy a poháry starosty MČ Praha 1, ostatní obdrží účastnický list. Soutěž probíhá od 14 do 18 hod. Registrace je přímo v recepci bazénu.
Pozvánka na turnaj v bowlingu o „Pohár starosty MČ Praha 1“
16-1-2017

Pozvánka na turnaj v bowlingu o „Pohár starosty MČ Praha 1“

KDY: v neděli 26. 3. 2017 od 15:00 KDE: v Bowling centru, V celnici 10, Praha 1  Městská část Praha 1 pořádá výhradně pro své obyvatele turnaj pro jednotlivce v kategorii mužů a žen v bowlingu „O pohár starosty MČ Praha 1“ a další ceny. Turnaj se uskuteční v Bowling centru, V celnici 10, Praha 1 (Millennium Plaza). Přihlášky je nutno podat do 24. 3. 2017 do 12 hodin!! Přijďte se podívat – všichni jste srdečně zváni!
Turnaj v malé kopané (4+1) "O pohár starosty MČ Praha 1"
16-1-2017

Turnaj v malé kopané (4+1) "O pohár starosty MČ Praha 1"

KDY: v SOBOTU 22. 4. 2017 OD 10 HODIN KDE: HŘIŠTĚ NA FRANTIŠKU, MASNÁ Tradice turnajů si od počátku získala oblibu a stala se nedílnou součástí sportovního vyžití občanů MČ Praha 1. Nejlepší celky jsou oceněny poháry starosty MČ Praha 1 a všechna zúčastněná družstva obdrží diplomy. Start je bezplatný. Přihlášky je nutno podat do 21. 4. 2017 do 12 hod.!! Přijďte se podívat – všichni jste srdečně zváni!
Návštěva z Bambergu předznamenala výročí čtvrtstoletí spolupráce
2-12-2016

Návštěva z Bambergu předznamenala výročí čtvrtstoletí spolupráce

Na dvoudenní návštěvu Prahy 1 přijela čtyřicetičlenná delegace z partnerského města Bamberg. Delegaci tvořily členky zdejšího Klubu moderních hospodyněk a vedla ji zastupitelka města a předsedkyně klubu paní Daniela Reinfelder. S sebou do Prahy vzaly členky klubu i své manžely a tak mohla početná delegace obdivovat krásy naší městské části. Za Městskou část Praha 1 delegaci oficiálně přivítal starosta Oldřich Lomecký.
Spolupráce Prahy 1 a Jongno se stále rozvíjí
6-6-2016

Spolupráce Prahy 1 a Jongno se stále rozvíjí

Tři dny strávila v Praze 1 tříčlenná delegace z partnerského distriktu Jongno z korejského hlavního města Soul. Delegaci vedl místostarosta distriktu Park Young-sub a její hlavní odborné zaměření bylo na sociální programy a sociální politiku samosprávy. Při setkání se starostou MČ Praha 1, zástupci sociálního odboru a dalšími představiteli naší radnice ale skupina diskutovala otázky ze všech oblastí činnosti moderní samosprávy v centru velkoměsta.
Prahu 1 navštívili členové folklorního tělesa z Nîmes
22-8-2016

Prahu 1 navštívili členové folklorního tělesa z Nîmes

V rámci účasti na Mezinárodním folklorním festivalu v Červeném Kostelci navštívilo 28 členů folklorního tělesa Flour d'Inmourtalo z partnerského města Nîmes městskou část Praha 1. Zde se setkali s představiteli MČ a díky prohlídce mohli obdivovat krásy naší centrální městské části. Další den již s úspěchem reprezentovali svůj region na zmíněném festivalu.
Praha zažila hudební víkend
26-6-2016

Praha zažila hudební víkend

Téměř šedesát tisíc hudebních fanoušků využilo v závěru minulého týdne možnost navštívit festivaly United Islands of Prague a Metronome. Přišli do ulic, parků, na nábřeží, do zahrady i klubů. Festival Metronome nabídl více než 30 světových hudebních hvězd na čele s Iggy Popem, Foals či The Kooks. United Islands představily přes stovku tuzemských i evropských hudebních talentů.
Poezie v Malostranské besedě
11-5-2016

Poezie v Malostranské besedě

Slunce, Malostranská beseda a poezie – že to jde k sobě a že se to dokonce i rýmuje, ukázali ve středu odpoledne, kdy počasí odpovídalo spíše létu, senioři z Prahy 1. A navíc také dokázali, že se nejen umějí výborně bavit, ale že také umějí bavit druhé lidi. A že jim to ještě ke všemu skvěle jde.
Šifra Otce vlasti
3-5-2016

Šifra Otce vlasti

Nové Město pražské a Karla IV. jako stavitele a vizionáře, který z Prahy – bohužel jen na krátký čas – učinil metropoli středověké Evropy, představuje projekt organizovaný Sdružením Nového města pražského. Jeho součástí je i výstava, kterou je možné do začátku června zhlédnout v horní části Václavského náměstí.
Když je neděle swingová…
17-4-2016

Když je neděle swingová…

Nedělní odpoledne bylo v Malostranské besedě příjemné a hlavně – swingové. V hledišti seděli senioři z Prahy 1, které tam pozvala radnice, a na pódiu se o dobrou náladu starali chlapíci, kteří pracují jako městští strážníci a ve volných chvílích vystupují se svojí kapelou s názvem Swing band.
Minutový networking – seznamka se zajímavými lidmi
23-3-2016

Minutový networking – seznamka se zajímavými lidmi

Galerie 1 ve středu tentokrát nepřivítala novou výstavu, ale i tak v ní bylo plno. Přišli do ní lidé, které na první pohled spojovala nejen akce, na kterou dorazili, ale i pohled na svět či prezentaci sebe sama; kreativita, mládí, život online…
Setkání s kulturou tentokrát nabídlo klasickou hudbu
23-3-2016

Setkání s kulturou tentokrát nabídlo klasickou hudbu

Nádherné skladby Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho či Malcolma Arnolda mohli obdivovat seniorští návštěvníci dalšího pokračování „Setkání s kulturou“, které se každý měsíc koná v Malostranské besedě a senioři z Prahy 1 na něj mají bezplatný vstup.
Navštivte v Malostranské besedě Zahradu Jiřího Trnky
3-3-2016

Navštivte v Malostranské besedě Zahradu Jiřího Trnky

Velkému zájmu malých i velkých diváků se v Malostranské besedě těší interaktivní instalace na pomezí výstavy, počítačové hry, divadelního představení, dětského hřiště, motokrosu, animovaného filmu a bůhví čeho ještě. V Malostranské besedě zkrátka vzdávají hold velkému umělci Jiřímu Trnkovi a jeho knížce Zahrada. Stojí to za to a jmenuje se to Trnkova Zahrada 2.
Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů
28-2-2016

Do Malostranské besedy se vrátila atmosféra nedělních čajů

Chcete poradit, jak příjemně strávit nedělní i všední odpoledne? V tom případě vám můžeme doporučit akci Městské části Praha 1 s názvem „Setkání s kulturou“, jejíž premiéra se uskutečnila uplynulou neděli a pokračování je na programu ve středu 23. března od 15 hodin. A stejně jako poprvé – v Malostranské besedě. Bezplatné vstupenky pro seniory z Prahy 1 budou k dispozici v Informačním centru ve Vodičkově 18, a to od 7. března.
Pražský karneval vstoupil do ulic
30-1-2016

Pražský karneval vstoupil do ulic

Dvanáct dní před Popeleční středou se v ulicích Prahy 1 objevila první předzvěst končící zimy a blížícího se jara. Ano, ano, víme, co chcete říct na téma letošní zimy, která podle tohoto končí, aniž by vlastně začala, ale to by bylo, uznejte, povídání na delší dobu. Takže ještě jednou: Carnevale Praha (nebo Praga, chcete-li) začal! Je tady čas masopustu! Radujte se, tancujte, provádějte kejkle a hlavně hodujte – přijde půst.
Carnevale Praha aneb Masopust pražský
29-1-2016

Carnevale Praha aneb Masopust pražský

Pražská masopustní sezona je po roce opět tady. V předvečer sobotního zahájení pražského karnevalu se proto konalo tradiční společensko-hudební setkání v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici, které nabídlo hudbu Johanna Sebastiana Bacha, Giovanniho Paola Cimy, Georga Friedricha Händela a další velikánů. Městskou část Praha 1 na akci zastupoval radní pro kulturu Jan Krejčí.
Návštěva starosty Pellio Intelvi, rodiště Carla Luraga, v Praze 1
17-12-2015

Návštěva starosty Pellio Intelvi, rodiště Carla Luraga, v Praze 1

V souvislosti se slavnostním zahájením výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách přicestoval na pozvání starosty Oldřicha Lomeckého na dvoudenní návštěvu Prahy 1 starosta italského města Pellio Intelvi, rodiště slavného architekta Carla Luraga, pan Marcello Grandi s manželkou a syny.
Praha 1 přivítala starostu distriktu Xihu z města Hangzhou
8-12-2015

Praha 1 přivítala starostu distriktu Xihu z města Hangzhou

Po loňském navázání vzájemných styků mezi Prahou 1 a distriktem Xihu čínského města Hangzhou hostila Městská část Praha 1 delegaci čelních představitelů tohoto distriktu, kterou vedl starosta distriktu Zhang Genming.
V den české státnosti podepsali starostové Prahy 1 a Jongno Dohodu o spolupráci
4-11-2015

V den české státnosti podepsali starostové Prahy 1 a Jongno Dohodu o spolupráci

28. října 2015, v den výročí vzniku samostatného československého státu a rovněž v den výročí přesunu hlavního města korejského království na území dnešního Soulu, podepsali starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký a starosta distriktu Jongno v Soulu Kim Young-jong Dohodu mezi sesterskými městy. Navázali tím na podpis Záměru o spolupráci, k němuž došlo 28. května 2015 při návštěvě soulské delegace v Praze 1.
Srdečně zveme na 7. malostranský candrbál
23-10-2015

Srdečně zveme na 7. malostranský candrbál

Městská část Praha 1 a Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan srdečně zvou na 7. malostranský candrbál, který se tradičně uskuteční v Malostranské besedě 31. října od 19:00. I letošní ročník je tematicky koncipován, letos do stylu let osmdesátých. Vyberte si proto svobodně svoji roli a přijďte v jejím stylu, čím bude Beseda pestřejší, tím lépe! Všechny vstupenky budou slosovatelné v tombole!
Přijďte do Galerie 1 snít s otevřenýma očima
6-10-2015

Přijďte do Galerie 1 snít s otevřenýma očima

Prahu intimní, tichou a liduprázdnou, zamlženou i ozářenou sluncem; Prahu, jíž dominuje řeka. Takovou Prahu si můžete do 17. října prohlédnout v Galerii 1 díky obrazům Jiřího Chadimy, doyena českých malířů, který okouzluje vitalitou i „obyčejností“ své tvorby.
Praha 1 zahájila spolupráci s centrální městskou částí Soulu
9-6-2015

Praha 1 zahájila spolupráci s centrální městskou částí Soulu

Celý týden strávila na návštěvě Prahy 1 delegace městské části Čongno, tvořící centrum korejského metropole Soulu. Delegaci složenou z politické i podnikatelské reprezentace vedl starosta Kim Jong-čong. Během týdenního programu Korejci opakovaně jednali s představiteli radnice Prahy 1 a seznámili se také s řadou projektů realizovaných první městskou částí. Obě městské části navíc podepsaly memorandum o spolupráci a představitelé Prahy 1 by měli letos na podzim navštívit Čongno a Soul.
Staročeské máje na Kampě přilákaly místní i přespolní
14-5-2015

Staročeské máje na Kampě přilákaly místní i přespolní

Cimbálovka a krojovaní tanečníci u Karlova mostu? Proč ne? Pěkné lidové tradice, byť třeba nepocházejí přímo z hlavního města, mají při akcích pořádaných Městskou částí Praha 1 – tradičně – důležité místo. Krásné tradice ale mají původ i na pražských březích Vltavy. Obojí nabídlo další sousedské setkání, konané tentokrát na Kampě pod názvem Staročeské máje. A aby bylo jasno – i toto už je tradice.
Májka ve Vodičkově ulici odstartovala 11. Pražský Majáles
2-4-2015

Májka ve Vodičkově ulici odstartovala 11. Pražský Majáles

Chinaski, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Horkýže Slíže, Mandrage, Xindl X či Vypsaná fixa – to jsou hlavní hudební taháky 11. Pražského majálesu, který 1. května vyvrcholí na Letišti Letňany. Do té doby je ale ještě daleko a na studentskou obec a spřízněné duše zatím čeká celá řada majálesových akcí. Čeká na ně Majálesový měsíc studentů, který 2. dubna odstartovalo tradiční vztyčení májky před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici.
K pěkné neděli patří pohodové melodie
8-3-2015

K pěkné neděli patří pohodové melodie

Tato neděle se opravdu vydařila. Od rána byla obloha nad Prahou jako vymetená a sluníčko přímo svádělo k procházce. A jak známo, každá správná procházka má také svůj správný závěr či vyvrcholení anebo – jak se dnes říká – finále.
Radnici navštívila korejská delegace
1-3-2012

Radnici navštívila korejská delegace

Představitelé „Informačního institutu pro řízení místních záležitostí“ z jihokorejského Soulu jednali ve čtvrtek se starostou Městské části Praha 1 Oldřichem Lomeckým a jeho zástupcem Janem Krejčím.
Knihovna na Hradčanech je díky dotaci dál v provozu
25-1-2012

Knihovna na Hradčanech je díky dotaci dál v provozu

Díky přízni a finanční podpoře radnice první městské části bude dál v provozu pobočka Městské knihovny na Hradčanech. V posledních letech se totiž profiluje nejen jako klasická půjčovna knih, ale i jako vyhledávané komunitní, kulturní a informační centrum. Cestu si sem nachází hlavně čtenáři se zájmem o cestování, ale také nevidomé děti a zahraniční turisté. Radnice Prahy 1 knihovnu podporuje už od roku 2008, letos na její provoz věnuje 600.000 Kč.
Dobrovolní dárci krve si zaslouží naše ocenění
7-12-2011

Dobrovolní dárci krve si zaslouží naše ocenění

Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1 ocenil ve středu v kavárně divadla Rokoko dobrovolné dárce krve za 40, 20 a 10 absolvovaných bezplatných odběrů. „Dárci krve si zaslouží náš vděk a obdiv, protože jejich přínos pro zdraví a životy jiných lidí je velmi důležitý,“ řekl zástupce starosty Prahy 1 Jan Krejčí.