Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Městská policie Praha 1 – zhodnocení roku 2010
10-1-2011

Městská policie Praha 1 – zhodnocení roku 2010

Městská policie Praha 1 má za sebou velmi úspěšný rok. Zabývala se 160 spáchanými trestnými činy, což oproti předchozímu roku znamená nárůst v řádu desítek. V záznamech z loňského roku mají strážníci zapsáno také 123 295 protiprávních jednání, z nichž je většina samozřejmě jen lehkého charakteru. Svědčí to o skvělé práci strážníků.

"Pravděpodobnost, že tu pachatel – pokud se dopustí trestného činu na ulici – bude přistižen, je poměrně vysoká. Když k tomu přičteme to, co se podařilo policistům Policie ČR v rámci Prahy 1, tak s přibývajícím počtem strážníků se zvyšuje i efektivita dopadení pachatelů," komentoval výsledky loňského roku ředitel Městské policie Prahy 1 Miroslav Stejskal. A to je v rušném centru velkoměsta více než potřeba. Na druhou stranu se ale členové všech bezpečnostních složek shodují, že stále roste agresivita lidí v těch nejbanálnějších případech. "Tradičně je to kvůli dopravním přestupkům, za které může být řidiči uložena pokuta maximálně tisíc korun a projednání by mohlo trvat pět minut, ale řidič je schopen na strážníka najet a spáchat tak trestný čin ublížení na zdraví," dodal k tomu ještě ředitel Stejskal.

Ukázněnost a respekt k zákonům u nás ještě ve srovnání se západními státy trochu pokulhává a pro řidiče v centru Prahy to platí dvojnásob.


Více o práci Městské policie Prahy 1 se dozvíte ve videoreportáži TV Praha 1:    


Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1