Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
V Praze bude vyhlášen první stupeň povodňové aktivity
9-1-2011

V Praze bude vyhlášen první stupeň povodňové aktivity

Náplavky jsou od pondělního rána uzavřeny. Vzhledem k předpokládanému dosažení 1. stupně povodňové aktivity na Vltavě v Praze byla v neděli 9. ledna v 18 hodin uzavřena protipovodňová vrata (tzv. protipovodňový uzávěr) na Čertovce.

Podle prognóz by měl 1. stupeň povodňové aktivity nastat na Vltavě v Praze 1 v pondělí do 12 hodin. Pokud se tak stane, bude to znamenat, že výška hladiny Vltavy dosáhla 128 cm a průtok se zvýšil na 466m3/s. Aby byl vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity, stačí, aby bylo dosaženo jedné z těchto hodnot: buď výšky hladiny, nebo objemu průtoku.

Stavy a jednotlivé průtoky lze sledovat na webových stránkách Povodí Vltavy:  http://www.pvl.cz/portal/sap/cz/index.htm

V neděli v podvečer byly na náplavky umístěny značky se zákazem vjezdu. V pondělí 10. ledna v 8:00 hodin byly náplavky uzavřeny na území první a druhé městské části, a to v úseku od nábř. Ludvíka Svobody po Výtoň, a na území Městské části Praha 5 na úseku u loděnice nad Palackého mostem. V současné chvíli probíhá jejich vyklízení. Náplavky jsou uzavřeny do odvolání.

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

Mgr. Bc. Jakub Vaculín
vedoucí odd. Bezpečnosti informací a krizového řízení ÚMČ Praha 1
Tel.: 221 097 519, mob.: 725 577 483, e-mail: jakub.vaculin@praha1.czArchiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1