Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Zima patří na Ovocném trhu opět bruslařům
27-12-2010

Zima patří na Ovocném trhu opět bruslařům

PRAHA (27. prosince 2010) – Stejně jako v předchozích letech je i tato zima na Ovocném trhu ve znamení populárního kluziště. Jeho provoz finančně podpořila Městská část Praha 1.

„Oproti minulému roku se začátek provozu opozdil, protože jsme čekali na finanční podporu od hlavního města a Městské části Praha 1. Vše ale nakonec dobře dopadlo a oběma patří velké poděkování,“ řekl organizátor celé akce Karel Greif a dodal: „Zejména bych chtěl vyzdvihnout pomoc starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a Daniela Hodka, jeho prvního zástupce, kteří se výrazně zasloužili o zajištění dostatečného finančního krytí akce.“

Prostředky v letošním rozpočtu sice nebyly, ale starostovi MČ Praha 1 Oldřichu Lomeckému se podařilo narychlo získat významnou českou firmu k podpoře celého projektu, a jak starosta zdůraznil, byla by velká škoda tradici kluziště přerušit.

Vstup je stejně jako v minulých ročnících bezplatný a za půjčení bruslí se platí 50 korun. Chladicí systém navíc umožní provoz i v případě, že by došlo k podstatnějšímu zvýšení teploty vzduchu.

Ledová plocha je na Ovocném trhu již podeváté. Její provoz bude stát (bez nákladů na energie) asi 2,5 milionu korun. „V porovnání s obdobnými kluzišti v jiných městech jsou naše náklady podstatně nižší. Ještě také jednáme s Pražskou energetikou, aby sponzorsky pokryla poplatky za energie,“ řekl Karel Greif a vyzdvihl i pomoc drobných a firemních sponzorů. „Chtěl bych na tomto místě poděkovat svému tátovi a jeho firmě Greif – akustika, s.r.o., bez jejichž pomoci bychom se také neobešli,“ uzavřel Greif.  


V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:
Veronika Blažková, vedoucí PR, odd.vnějších vztahů, KAS MČ Praha 1
tel.: 221 097 149, e-mail: veronika.blazkova@praha1.cz
Denní aktuální informace najdete na: www.praha1.cz


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15