Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
I v říjnu pokračoval projekt určený pro zdravotně postižené
16-11-2010

I v říjnu pokračoval projekt určený pro zdravotně postižené

Po celý měsíc říjen mohli občané potkávat v ulicích Prahy 1 klienty Domu sociálních služeb Vlašská, kteří se – stejně jako v uplynulých měsících – podíleli na úklidu chodníků v naší městské části. Celý projekt realizuje za podpory radnice občanské sdružení Etincelle.

„Projekt se nám velmi osvědčuje – na jedné straně pomáhá zdravotně postiženým spoluobčanům při jejich integraci do společnosti, na druhé straně výrazně přispívá k čistotě komunikací,“ řekl mluvčí Městské části Praha 1 Alexandr Koráb.

„Potěšilo nás, jak Praha 1 pochopila význam podpory lidí s postižením, kteří žijí na území Prahy 1. To nejhorší, co bychom mohli pro tyto lidi udělat, by bylo držet je v ústraní, aby na ně nebylo vidět, aby si jich nikdo nevšímal,“ doplnil Jakub Knězů, ředitel Etincelle, o.s., a dodal, že doufá, že projekt bude i v budoucnu pokračovat.

Etincelle, o.s. je nezisková organizace zaměřená na vytváření pracovních míst pro lidi s mentálním postižením. V současné době provozuje v okolí Prahy dvě biofarmy, v Kladně kavárnu Bez konce a podílí se na úklidu veřejných prostranství v Kladně, Praze 6 a Praze 1. Pro potřeby úklidového týmu v Praze 1 zakoupilo toto občanské sdružení za vlastní prostředky nový automobil. Na začátku roku 2011 zahájí také provoz pekařství v Psárech u Prahy.

Domov sociálních služeb Vlašská je příspěvkovou organizací Magistrátu hlavního města Prahy, která poskytuje devět registrovaných služeb pro klienty s mentálním postižením v pěti svých střediscích a chráněných bytech.


V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

Alexandr Koráb
odd. vnějších vztahů KAS ÚMČ Praha 1
Tel.: 221 097 149, e-mail: alexandr.korab@praha1.cz 

Jakub Knězů
ředitel Etincelle, o.s.
Tel.: 602 344 009 e-mail: jakub.knezu@etincelle.cz