Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Soutěž Praha 1 očima školáků vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků
14-10-2010

Soutěž Praha 1 očima školáků vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků

Ve středu 13. října proběhlo v Brožíkově sále na Staroměstské radnici slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Praha 1 očima školáků“. Soutěž byla určena žákům 1. stupně základních škol a její součástí byly výstavy 27 nejlepších prací z každé ze šesti základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1.

Každá škola absolvovala začátkem měsíce vernisáž v 7. patře radnice ve Vodičkově ulici, kde byly pak obrázky vystaveny po celý měsíc. Poté se přesunuly do nižších pater a jejich místo zaujala díla dětí z další školy.

Návštěvníci výstavy se mohli zúčastnit ankety, v jejímž rámci hlasovali o nejlepších obrázcích.

„Jsem velmi rád, že tento projekt děti, pedagogy i jejich rodiče tak zaujal, a zároveň mám upřímnou radost z úrovně prací, které nám děti nabídly,“ řekl iniciátor soutěže a starosta první městské části Filip Dvořák. „V dětech se podařilo probudit zájem o Prahu 1 a zároveň jsme prezentovali jejich šikovnost návštěvníkům úřadu. A to byl cíl této soutěže,“ dodal starosta.

První výstavu absolvovaly v únoru práce žáků Základní školy Brána jazyků, které následovaly obrazy dětí z Malostranské ZŠ, ZŠ J. Gutha – Jarkovského, ZŠ Uhelný trh, ZŠ nám. Curieových a sérii výstav ukončily obrázky ze ZŠ Vodičkova.

Starosta ocenil deset výtvarných prací z každé školy, které získaly od návštěvníků nejvíce hlasů a tři absolutní vítěze s počtem nejvíce nasbíraných bodů, kterými byli slečna Ema Prosová, ZŠ nám. Curieových, slečna Nikola Bálková, ZŠ uhelný trh a slečna Jana Lekovičová ze ZŠ Vodičkova.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili žáci-výtvarníci, jejich rodiče a pedagogičtí pracovníci. Všichni si poté společně a s odborným výkladem průvodkyň prohlédli historické sály Staroměstské radnice.