Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Výsledky ankety o nejlepší provozovnu roku 2010

Již počtvrté hlasovali zákazníci prostřednictvím anketních lístků o oblíbenou Provozovnu roku. Děkujeme všem, kteří nám poslali své tipy na oblíbené provozovny. Těší nás, že je stále více účastníků, kteří si najdou čas a pochválí svoji provozovnu, kam se rádi vrací na nákup nebo pro službu. Děkujeme i za kritické připomínky. Díky naší práci v terénu víme, že jsou většinou oprávněné a proto se situaci snažíme postupně řešit k Vaší spokojenosti.

Děkujeme těm, kteří napsali, že i přes některé nedostatky, jako je třeba parkování, by za jinou část města k životu neměnili.

V seznamu jsou uvedeny nejen vítězné provozovny, ale i ty, které od Vás dostaly méně hlasů, ale jste s nimi spokojeni.

Obchod: Řeznictví Kaprova

Drogerie Zlatnická, 28. října, Jindřišská, Dlouhá, Ovoce a zelenina Tržiště, Vítězná, Vězeňská, Potraviny Karmelitská, Vítězná, Klimentská, Rybná, Řeznictví Biskupská, Štěpánská, Perlová, Tržiště, Jindřišská, Švadlenka Tržiště

Služba: Prádelna Soukenická

AZ Plyn Bílkova ( loňský vítěz), Opravna obuvi Navrátilova,Jungmannova, Prádelna Hroznová a Rybná, Čistírna Dlouhá, Karolíny Světlé, Martinská, V Celnici, Opatovická, Všehrdova , Žitná, Instalatéři Hybernská, Kadeřnictví Konviktská a Dlouhá, Rámování obrazů Školská, Opravna šperků Truhlářská, Železářství U Rotta, Opravna šicích strojů a švadlenka Hajšman Na Poříčí

Restaurace: U Knihovny Valentinská

Apetit Dlouhá, Botega Hroznová, Brtedovský dvůr Politických Vězňů, Cantina Újezd, Carmelita Újezd, CP1 Café Konviktská, Cukrárna Limonáda Lázeňská, Dynamo Pštrossova, Haštalský Děděk Haštalská, Imperial Café Na Poříčí, KOGO Havelská, Lidová jídelna Těšnov, Lokál Dlouhá, Perly Asie Elišky Krásnohorské, Potrefená Husa Hybernská, Platnéřská, Elišky Krásnohorské, Republika Na Poříčí, Rumpál Školská, U Betlémské kaple, U Brejšků Spálená, U Čiriny, Navrátilova, U Fílů Klimentská, U Jindřišské věže Jindřišská, U Sádlů Klimentská, U Vltavy Břehová, U Slabé vůle Revoluční, U Tří Housliček Nerudova, V Cípu Panská, Vesuvi Caffé, Újezd, Pizzerie Kmotra V Jirchářích, Pivní pohoda Dlouhá, Orange Moon Rámová, Malý Budha Hradčany, Hostinec v Truhlářské, Hokejka Jungmannovo náměstí, Dobrá káva Újezd, Caffé de Paris Maltézské náměstí, Bistro Deli Štěpánská, Ambiente Celetná a Slovanský dům.

Skokan roku: Řeznictví Biskupská

Kozí náměstí celkově – rozvinutí služeb, Lokál Dlouhá – protože vznikl, Ovoce a zelenina Vězeňská – rozšíření sortimentu a dovoz domů, Potraviny Rybná – správná výměna nájemce, Textilní galanterie a látky Krakovská – rozšíření sortimentu, Papírnictví Jindřišská – mají tam úplně všechno, Papírnictví Dlouhá – značné rozšíření sortimentu, Batalion Klub 28. října, Cukrárna Angelato Rytířská, Drogerie 28. října a Jindřišská, Harleys Bar Dlouhá, Kavárna Štěpánská, Cukrárna Perlová a Senovážné náměstí.

Černý Petr:

Veškeré nekvalitní butiky, sklo, „české granáty“ , prodejny ověšené hadry – ostuda centra Prahy. Kontroly chodí, vysvětlují, ale nájemci u soukromých majitelů, kteří většinou ani nerozumí česky, a na naše připomínky o tom, ať hadry alespoň mají pouze uvnitř obchodu, nedbají.

Zhoršení některých prodejen potravin Žabka - sortiment a personál. Prodejny s podprůměrnou nabídkou již ukončily svoji činnost.

Několik hlasů nás opakovaně upozornilo na samoobsluhu v Mostecké ulici, kde se „zastavil čas“. Totéž bylo i vloni a i díky připomínkám jsme s nájemcem měli několik jednání, bohužel bez výsledku. Bude zjednaná náprava hlavně proto, že tato prodejna potravin je ve svém okolí jediná a velice nám záleží na spokojenosti hlavně místních obyvatel.

Následuje parkování, ruch, pořádání různých akcí.