Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny
27-4-2012

Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny

Dlouholetý člen Sokola a obyvatel Prahy 1 Josef Sobotka oslavil v pátek v přítomnosti starosty Oldřicha Lomeckého a dalších zástupců radnice úctyhodné 101. narozeniny. Rodák z Oseka u Duchcova nyní žije v krásném domě s pěkným výhledem na střechy domů v ulici Karoliny Světlé.

„Pan Sobotka je dodnes obdivuhodně vitální a svojí pracovitostí je příkladem mnohým podstatně mladším lidem,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který kromě jiných dárků věnoval oslavenci vzácnou sokolskou stříbrnou minci z roku 1932, kterou spolu s dalšími zakopal náčelník Krušnohorské župy při svém útěku z okupovaných Sudet. Mince pak byly objeveny až po dvaceti letech.

Pan Sobotka je členem Sokola od svých šesti let, kdy se stal členem právě Krušnohorské župy. Od svých dvaceti let žije v Praze. Každé ráno cvičí, pravidelně pracuje na počítači, užívá internet a stále se zajímá o dění kolem sebe, včetně práce radnice. Se starostou tak například probíral plány na přeměnu Václavského náměstí, ale také dění v Sokole. Oba se při občerstvení shodli, že nejraději mají humrové chlebíčky.

Žádný alkohol, žádné cigarety – to je součást receptu na dlouhověkost tohoto sportovního fandy, který se seznámil i s takovým vynikajícím fotbalistou, jakým byl Antonín Panenka, jehož gratulace ke 100. narozeninám zdobí knihovnu Josefa Sobotky.

Takže ještě jednou: vše nejlepší a za rok na shledanou!

Z archivu www.praha1.cz:
Praha 1 má dalšího stoletého oslavence
Stoletý pan Sobotka dostal čestné uznání Sokola
Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny

Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20