Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

23.12.2009 - středa

EXPRES

23.12.2009 Blesk str. 4 Praha

 Městská část Praha 1 Zastupitelstvo
* Mejstřík končí PRAHA (rum) – Bývalý senátor a někdejší studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík (nez.) rezignoval na funkci v zastupitelstvu Prahy 1. V práci už nevidí smysl.

Krátce

23.12.2009 Haló noviny str. 11 Z domova

Bývalý senátor a někdejší studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík
(nez.) rezignoval na funkci v zastupitelstvu Prahy 1. Jeho důvody jsou prý osobní i politické, v práci na zastupitelstvu už nevidí smysl, rok od roku se situace na pražské politické scéně podle něj horší. Poslední kapkou pro něj prý bylo nedávné odvolání bývalého starosty Prahy 1 Petra Hejmy (ODS). Místo Mejstříka se stane zastupitelem prvním pražské městské části Stanislav Filip (SNK ED).Na Silvestra se nesmí parkovat na Václaváku

 

23.12.2009 Mladá fronta DNES str. 1 Praha


UDÁLOSTI

NOVÉ MĚSTO Z bezpečnostních důvodů a také aby zabránili dodatečnému zásobování opilců nebezpečnou pyrotechnikou, bude na Václavském náměstí na Silvestra zákaz parkování aut. „To je novinka, která tady dosud nebyla,“ řekl včera starosta Prahy 1 Filip Dvořák. Motoristé budou na zákaz zastavení v této lokalitě upozorňováni dopravními značkami se zákazem zastavení už sedm dní dopředu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha

Martin Mejstřík odchází z politiky

23.12.2009 Mladá fronta DNES str. 2 Praha


UDÁLOSTI

STARÉ MĚSTO Někdejší studentský vůdce z listopadu 1989 a pozdější senátor Martin Mejstřík už není zastupitelem první městské části. Na svou funkci rezignoval podle svých slov z osobních důvodů. „Už jsem neviděl v té práci žádný smysl,“ komentoval svůj odchod. V současnosti ani nemá chuť vracet se do takzvané „velké politiky“. V zastupitelstvu ho vystřídal Stanislav Filip, který v minulých volbách kandidoval za SNK ED. „Asi to je dobře, pan Mejstřík byl vytížen mnoha jinými úkoly, na jednání zastupitelstva často chyběl,“ komentoval výměnu radní Ivan Solil (ČSSD).

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha

Pražský půlmaraton musí změnit trasu

23.12.2009 Mladá fronta DNES str. 8 Sport

ATLETIKA

Praha - Pořadatelé březnového Pražského půlmaratonu a zářijové Grand Prix budou muset hledat jiné trasy pro tyto tradiční běžecké závody, než na jaké byli dosud zvyklí. Rada městské části Praha 1 totiž nesouhlasí s tím, aby se tyto akce v roce 2010 konaly v centru hlavního města. Rada schválila pouze konání maratonu, který se uskuteční 9. května. Novinářům to včera řekl starosta Prahy 1 Filip Dvořák. Neznamená to však, že by se závody vůbec nekonaly. Jen si budou muset najít jinou trasu. Podle Dvořáka nic nebrání tomu, aby pořadatel požádal jiné městské části. Doporučil by prý park Stromovka nebo oboru Hvězda. Pro pořadatele to bude zřejmě znamenat komplikace.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha


Mejstřík rezignoval na místo v zastupitelstvu

23.12.2009 Právo str. 12 Praha - Střední Čechy

PRAHA – Bývalý senátor a někdejší studentský vůdce z roku 1989 Martin Mejstřík (nez.) rezignoval na funkci v zastupitelstvu Prahy 1. Jeho důvody jsou prý osobní i politické, v práci na zastupitelstvu už nevidí smysl, rok od roku se situace na pražské politické scéně podle něj horší, řekl. Místo Mejstříka se stane zastupitelem prvním pražské městské části Stanislav Filip (SNK ED).
O změně v zastupitelstvu se včera na tiskové konferenci po jednání rady Prahy 1 zmínil starosta Filip Dvořák (ODS). Podle něj se Mejstřík v poslední době zabýval prací v zastupitelstvu stále méně, protože byl vytížen jinými úkoly.
Mejstřík řekl, že poslední kapkou pro něj bylo odvolání bývalého starosty Prahy 1 Petra Hejmy (ODS). Hejmu odvolalo zastupitelstvo 19. listopadu.

Regionální mutace| Právo - Praha

Tisíc porcí rybí polévky rozlijí Bém s Dvořákem

23.12.2009 Právo str. 13 Praha - Střední Čechy


PRAHA – Kdo přijde na Štědrý den v 11 hodin na Staroměstské náměstí a vystojí si frontu, může si i letos zdarma dát rybí polévku. Z hrnce mu ji nalije primátor Pavel Bém nebo starosta Prahy 1 Filip Dvořák (oba ODS). Připraveno budou mít tisíc porcí. Ačkoli Bém kritizoval nedávné zvolení Dvořáka za starostu Prahy 1, nyní se s ním bude dělit možná i o naběračku.
„Zachováme staročeskou recepturu přípravy polévky. Jde o silný vývar z rybích hlav, masa a zeleniny zahuštěný mlíčím a jikrami. Nechybí máslová zásmažka a oblíbené krutony,“ popsal Libor Votruba ze společnosti Taiko, která organizuje vánoční trhy.
Podle něho se bude polévka nově rozlévat i na Václavském náměstí, a to ve stejný čas v prostoru pod pódiem. Rozdá se zde pět set porcí. Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou moci na Štědrý den od 21 hodin poslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání sólistů Národního divadla a orchestru Státní opery Praha.

Regionální mutace| Právo - Praha


Pět set polévek pro hladovějící

23.12.2009 Pražský deník str. 2 Z metropole


Praha 1 - Tradičně bude dnes od 11 hodin rozdáno 500 polévek pro potřebné. Na Staroměstském náměstí se bude hodovat v prostoru před pódiem - z rukou primátora Pavla Béma a starosty Prahy 1 Filipa Dvořáka. Na Václavském náměstí v prostoru před pódiem bude pochoutku nalévat zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek. „Zachováme staročeskou recepturu. Jde o silný vývar z rybích hlav, masa a zeleniny zahuštěný mlíčím a jikrami. Nechybí máslová zásmažka a krutony,“ popisuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která akci připravuje. Sváteční atmosféru Štědrého večera navodí program na pódiu Staroměstského náměstí. Od 21 do 22 hodin si budou moci návštěvníci vychutnat Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání sólistů Národního divadla a orchestru Státní opery Praha.

Region| Střední Čechy