Doprava a parkování Školství Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

22.1. 2009 - čtvrtek

První městská část dokončí opravu hřišť

22.1.2009 Pražský deník str. 4 Z metropole

Praha 1/ Rada městské části Praha 1 odsouhlasila převzetí 3500 čtverečních metrů pozemků na Alšově nábřeží od magistrátu se záměrem obnovit zde dětské hřiště.
„Přípravné práce jsme schopni zvládnout během letošního roku tak, aby příští rok byl rokem realizace. V rozpočtu na příští rok budeme s touto rekonstrukcí počítat,“ řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma.
Projekt bude koordinován s celkovou rekonstrukcí Palachova náměstí, kterou také připravuje magistrát.

Projekt zaměřený na nejmenší

„Design hřiště bude střídmější, neplánujeme žádné složité herní prvky, projekt je zacílen na ty nejmenší,“ informoval mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb.
Součástí hřiště by měla být i rozsáhlá travnatá plocha, na kterou bude zakázán vstup se psy, a tak na ní bude možné sedět či polehávat.
Praha 1 se tak snaží definitivně doplnit síť dětských hřišť na svém území. „V současnosti se v naší městské části nachází sedmnáct hřišť, z toho jedenáct v přímé správě Prahy 1. Dvě hřiště jsou polyfunkční se sportovištěm,“ pokračoval Koráb.

Optimální rozložení

„Snažíme se optimálně rozložit dětská hřiště, pouze v Betlémské čtvrti máme prostorové problémy. Ale i zde plánujeme vybudovat hřiště v jedné z vnitroblokových zahrad, která je v majetku obce,“ sdělil Hejma.
Síť dětských hřišť bude doplněna také hřištěm na Petříně, vlastněným magistrátem, a hřištěm na Novém Světě, které patří Správě Pražského hradu. Obě tyto plochy také čeká nejpozději za rok rekonstrukce.