Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Městská část Soul - Jongno - Jižní Korea

Aktuality:

Spolupráce Prahy 1 a Jongno se stále rozvíjí
6-6-2016

Spolupráce Prahy 1 a Jongno se stále rozvíjí

Tři dny strávila v Praze 1 tříčlenná delegace z partnerského distriktu Jongno z korejského hlavního města Soul. Delegaci vedl místostarosta distriktu Park Young-sub a její hlavní odborné zaměření bylo na sociální programy a sociální politiku samosprávy. Při setkání se starostou MČ Praha 1, zástupci sociálního odboru a dalšími představiteli naší radnice ale skupina diskutovala otázky ze všech oblastí činnosti moderní samosprávy v centru velkoměsta.
V den české státnosti podepsali starostové Prahy 1 a Jongno Dohodu o spolupráci
4-11-2015

V den české státnosti podepsali starostové Prahy 1 a Jongno Dohodu o spolupráci

28. října 2015, v den výročí vzniku samostatného československého státu a rovněž v den výročí přesunu hlavního města korejského království na území dnešního Soulu, podepsali starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký a starosta distriktu Jongno v Soulu Kim Young-jong Dohodu mezi sesterskými městy. Navázali tím na podpis Záměru o spolupráci, k němuž došlo 28. května 2015 při návštěvě soulské delegace v Praze 1.
Praha 1 zahájila spolupráci s centrální městskou částí Soulu
9-6-2015

Praha 1 zahájila spolupráci s centrální městskou částí Soulu

Celý týden strávila na návštěvě Prahy 1 delegace městské části Čongno, tvořící centrum korejského metropole Soulu. Delegaci složenou z politické i podnikatelské reprezentace vedl starosta Kim Jong-čong. Během týdenního programu Korejci opakovaně jednali s představiteli radnice Prahy 1 a seznámili se také s řadou projektů realizovaných první městskou částí. Obě městské části navíc podepsaly memorandum o spolupráci a představitelé Prahy 1 by měli letos na podzim navštívit Čongno a Soul.

Partnerská smlouva podepsána v roce 2015
Počet obyvatel: 155.000 (2010)

Jongno (Čongno) je již 600 let centrem korejského Soulu, od doby, kdy zde dynastie Čoson založila své královské sídlo. Dnes se jedná jak o lokalitu historických královských paláců včetně nejvýznaměnšjího Gyeongbokgungu (Kjongbokkung), ale i o moderní a pulzující srdce velkoměsta. Nachází se zde sídlo prezidenta, historická ulička Insadong, obnovený potok Cheonggyecheon (Čchongječchon), univerzity a chrámy.

Více informací o distriktu na Wikipedii (v angličtině): https://en.wikipedia.org/wiki/Jongno_District

Oficiální stránky distriktu (v angličtině a korejštině): http://www.jongno.go.kr/english/