Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Městská část Peking - Chaoyang - Čína

Aktuality:

Prahu 1 navštívila delegace z partnerského distriktu Chaoyang
25-5-2016

Prahu 1 navštívila delegace z partnerského distriktu Chaoyang

O spolupráci ve školství, kultuře, sportu, ale i v dalších oblastech jednala v Praze 1 delegace z partnerského distriktu Chaoyang, centrální samosprávy čínského hlavního města Pekingu. Vedl ji místostarosta He Ming a jejími členy byli vysoce postavení úředníci i ředitelé některých tamějších škol. Návštěva se uskutečnila na pozvání starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.
Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu
19-3-2014

Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu

Nový partnerský region – tentokrát až z daleké Číny – získala Městská část Praha 1. Memorandum o spolupráci s centrální městskou částí Pekingu Chaoyang podepsal na radnici Chaoyangu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký s místostarostkou Zhang Lixin. Starostka Wu Guiying se následně připojila při slavnostním obědě.
Partnerská smlouva podepsána v roce 2014
Počet obyvatel : 3.642.000 (2005)

Centrální městská část Pekingu - Chaoyang

Obvod Čchao-jang (čínsky v českém přepisu Čchao-jang čchü, pchin-jinem Cháoyáng Qū, znaky zjednodušené 朝阳区, tradiční 朝陽區) je jeden z městských obvodů v Pekingu, hlavním městě Čínské lidové republiky. Přímo sousedí s východní částí pekingského historického centra, Tung-čchengem. Má rozlohu 475 čtverečních kilometrů a v roce 2005 zde žilo přes tři a půl miliónu lidí.

Ve čtvrti má sídlo řada organizací, například čínské ministerstvo zahraničí a ministerstvo kultury. Je zde také většina zahraničních velvyslanectví nebo například Pekingský národní stadion. Správně pod Čchao-jang patří také Pekingské mezinárodní letiště, které leží v enklávě ve venkovském obvodě Šun-i. 

Více informací o městské části Peking - Chaoyang najdete na Wikipedii zde: cs.wikipedia.org/wiki/Čchao-jang_(Peking) Odkaz na externí stránky

WWW stránky
městské části Peking - Chaoyang v angličtině: http://bci.bjchy.gov.cn/ Odkaz na externí stránky
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10