Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Kontrola oprávněnosti parkování vozidel v Zónách placeného stání

Vážení,
obracím se na vás s dotazem ohledně parkování na Praze 1 či 2. Mám rezidentní parkovací kartu, dříve jsem neměla já ani má rodina vůbec problém zaparkovat. V současné době, kdy se již nedávají "botičky" a řidiče již netrápí pokuta, která je pro pražské občany nízká, tak řidiči parkují v modrých zónách, i přesto, že parkovací kartu nevlastní.
Pro mě, mojí rodinu i sousedy (jakožto platící "zákazníci" parkovacího oprávnění") je to velmi frustrující, jelikož musíme objíždět ulice cca 15-20 minut, dokud se neuvolní nějaké místo.
Z tohoto důvodu bych se ráda zeptala, jestli PRAHA chystá nějaká opatření, aby rezidenti neměli problém zaparkovat před svým domovem.
Děkuji předem za Vaši odpověď.
S pozdravem a přáním krásného dne,
Dobrý den,

v současné době probíhá kontrola oprávněnosti parkování vozidel v Zónách placeného stání v hl. m. Praze zejména pomocí monitorovacího vozidla, MČ Praha 1 usiluje o navýšení kontrolních denních i nočních jízd. Parkovací oprávnění pro oblast 1 umožňuje komfort parkování vozidla v "modré" a "fialové" zóně celé Městské části Praha 1. Vzhledem k počtu vozidel rezidentů však ani v budoucnu nemůže nastat stav, kdy každý rezident zaparkuje před svým domem, ale dle kapacitních průzkumů parkují rezidenti obvykle v téže ulici, kde mají trvalý pobyt. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení