Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Omezení provozu kol na území Prahy 1

Dobrý den, v návaznosti na následující dotaz a odpověď z Vaší rubriky Ptejte se: "Dobrý den, doslechl jsem se, že zase chcete omezovat cyklisty v centru Prahy. Kde se o tom dočtu více? Rád bych měl přesné informace, abych se mohl lépe zeptat co vás k tomu vede. Děkuji Dobrý den, přesné informace jsou předmětem zpracování. Důvodem pro náš záměr je ochrana chodců v místech s jejich maximální koncentrací. Primárně tedy v pěších zónách a některých dopravně zklidněných komunikacích." se chci zeptat, proč jednak chráníte chodce před něčím, co pro ně neznamená reálné riziko - na rozdíl od aut které se na pěších zónách také pohybují a zraní řádově více chodců než cyklisté, a jak ochráníte cyklisty mimo pěší zóny. Nemyslím si, že odpověď že cyklisty před auty chrání zákon o provozu na pozemních komunikacích (který přece chrání i chodce před cyklisty), je to pravé ořechové. Děkuji.
Dobrý den,
celá věc byla provedena formou veřejné vyhlášky a následně opatřením obecné povahy - stanovením místní úpravy silničního provozu. Tyto písemnosti jsme umístili dle zákonných lhůt k seznámení široké veřejnosti na úřední desce ÚMČ Praha 1, kde byla celá věc odůvodněna. Upozorňujeme Vás, že se nejedná o jednoznačný tvrdý zákaz jízdy na jízdním kole, ale pouze o omezení jízdy na jízdním kole v určitém časovém úseku v krátkých vzdálenostech na některých vybraných místech Prahy 1.
S pozdravem
Pavel Kotlár
dopravní značení