Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Ochranné bezpečnostní sloupky na chodnících pro bezpečí chodců a ochranu povrchu chodníku proti pohybu vozidel

Krásný dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně možnosti odstranění bezepečnostních sloupků v Krakovské ulici 1366/25 - Při výjezdu z objektu není téměř možné vyjet, pokud naproti na modré zóně parkuje větší vozidlo či combi, je nějaká možnost odstranit z každé strany u výjezdu z našeho objektu alespoň jeden sloupek z každé strany? Na koho se mohu případně obrátit? Mnohokrát Vám děkuji a přeji pěkný zbytek dne.
Dobrý den,

litujeme, ale odstranění sloupků na chodníku nepovolíme, sloupky jsou umístěny v dostatečné vzdálenosti od vjezdu, chrání chodce i povrch chodníku proti pohybu vozidel na něm. Chápeme Vaše problémy, ale vozidlo by v modré zóně mělo být zaparkováno v souladu s vyznačeným vodorovným značením V10g, při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu. Kontrola a event. sankce za porušení tohoto ustanovení je v kompetenci Policie ČR nebo Městské policie hl. m. Prahy. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení