Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Stání na chodníku při vykládání zboží a porušování zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích

Dobrý den, pravidelně máme střety s městkou policií která nám dává pokuty za stání na chodníku v ulicí Vítězná v které máme prodejnu. Vykládání zboží trvá maximálně 10 minut a probíhá přibližně 1x týdně. Cívky s lany mají přibližně 50kg a proto zastavujeme co nejblíže vchodu po nezbytnou dobu. Této doby nezneužíváme. Poslední počin městské policie byl minulý týden, kdy nás nechali přeparkovat přes ulici a auto jsme vykládali tak, že jsme zboží museli nosit mezi tramvajemi a jinými projíždějícími auty s přihlížejícím nadšením mladého policisty, který se při tom náramně bavil. Prosím vás poraďte mi jak tedy můžeme tyto těžké věci vykládat?
Dobrý den,
jak sám uvádíte stojíte se zásobovacími vozidly na chodníku. Chodník je určen pro chodce a vozidla chodníku nesmějí užívat. Tento zákaz vyplývá z obecné úpravy zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu (v platném znění). Dispozice chodníků a ulic jsou dané a opravdu nelze v některých případech stát s vozidlem přímo na konkrétním požadovaném místě. Dále Vám sdělujeme, že místní komunikace Vítězná je v kompetenci Odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy.
S pozdravem
Pavel Kotlár
dopravní značení