Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Možnosti parkování v Zóně placeného stání v modré a fialové zóně pro návštěvníky Prahy 1

Dobrý den, dočetla jsem se, že o víkendu je možnost parkování zdarma na Petrském náměstí, je zde ještě nějaká možnost, kde přes víkend nechat auto, pokud by bylo Petrské náměstí plné, případně, kde se dá parkovat více jak 24 hod. Jsme mimopražští a auto na víkend necháváme v Praze poprvé. Děkuji za odpověď
Dobrý den,

v Zóně placeného stání v Městské části Praha 1 parkování zdarma nonstop 24 hod. neexistuje. Na Petrském náměstí je stanovena "modrá" a "fialová" zóna. Kurzívou kopíruji výňatek z www.praha1.cz, rubrika Doprava, parkování a úklid.

MODRÁ ZÓNA
modrá zóna je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,--Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.

FIALOVÁ ZÓNA
fialová zóna je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,--Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení