Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Zvýšení provozu v pěší zóně v okolí Pražského Hradu (Loretánská ulice, Kanovnická ulice a ulice U kasáren)

Dobrý den, můj dotaz se týká dopravy v pěší zóně v okolí Pražského Hradu (Loretánská ulice, Kanovnická ulice a ulice U kasáren). V poslední době se zde zvýšil provoz řádově o stovky vozů denně, za což může patrně objížďka opravované Keplerovy ulice (Pohořelec). Nejednou jsem se jako chodec setkal s agresivními řidiči, kteří nedávají přednost a nepřizpůsobují rychlost zmíněné pěší zóně. Myslím si, ale pochopitelně to nemohu tvrdit jistě, že většina vozů nemá povolení pro vjezd do pěší zóny. Dalo by se z Vaší strany pro zklidnění dopravy něco udělat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

děkujeme za podnět. V citovaných pěších zónách se v poslední době nezměnil stanovený režim, ani objízdná trasa při opravách Keplerovy ul. nevede těmito pěšími zónami, pravděpodobně se jedná o neoprávněný vjezd do pěších zón. Dohled pěších zón je v kompetenci MP hl. m. Prahy a PČR. Městské policii HMP, Obvodnímu ředitelství Praha 1 zašleme Váš podnět a požádáme o zvýšený dohled a event. postih neukázněných řidičů.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení