Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování v modré zóně: Týnská ulice

Dobrý den, potřebuji v sobotu přijet osobním autem do Týnské ulice v Praze, cca 8:30, v 9:00 tam potřebuji vyložit plný kufr nákladu. Pak mohu někam odjet zaparkovat. Kam? Auto potřebuji během dne několikrát operativně využít. Odpoledne potřebuji náklad opět naložit a odjet. Netuším, jak mám toto s modrými zónami provést? Na modré nesmím vůbec zaparkovat? Mám někde něco platit předem, když ani nevím, kde bude místo? Předem děkuji za vyřešení pro mě neřešitelné situace.
Dobrý den,

modrá zóna je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,--Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel. Dále lze na vyhrazeném parkovišti, pro které není parkoviště určeno, vozidlo zastavit a stát po dobu, která nepřekročí 3 min (§27 odst. 1, písmeno o) zákona č. 361/2000 Sb.). Veškeré informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Rozcestník Praha 1, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání nebo na www.parkujvklidu.cz.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení