Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování ve vjezdu

Dobry den.jeste doplnuji svuj dotaz na parkovani na vjezdu.vjezd je na Praze 1 a na komunikaci je zakaz zastaveni.silnice je siroka pouze na jedno vozidlo takze do vjezdu ktery je vyznaceny kostkamy prez chodnik se musi nejprve rovnou najet a az po te dojit pro klic a otevrit branu a vjet do obektu.takze vozidlo tu dobu musi stat primo na vjezdu.kdyz ridic zustane ve vozidle a ceka na otevreni musi logiclky stat na vjezdu sikmo ptez chodnik.je to tak v poradku nebo je to jinak? Dekuji za odpoved.
Dobrý den,
sdělujeme, že se v tomto případě nejedná o tzv. parkování, ale zastavení vozidla, dle ust. § 2 písm. p) zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (ve znění pozdějších novel a doplňků). Každý účastník silničního provozu je povinen se mj. i tímto zákonem řídit, tzn., že ho také musí znát.
S pozdravem
Pavel Kotlár
dopravní značení