Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Kontrola parkování za výsuvným sloupkem Melantrichova

Dobrý den, chci se zeptat, jakým způsobem je kontrolováno parkování za "výsuvným sloupkem" v ulicích Melantrichova,Kožná? Nikdy jsme tu "kontrolní vozidlo" neviděli.Parkují tu vozidla běžně celý den od cca 9:00 do 20:00 a pak odjíždějí.Nepřijde mi, že jsou to rezidenti s povolením parkování ani vjezdu přes "sloupek".Děkuji za odpověď a případnou nápravu.
Dobrý den,

kontrola oprávněnosti parkování v ZPS probíhá hlavně prostřednictvím speciálního vozidla. To je vybavené 4 kamerami pro čtení RZ s infra přísvitem pro automatické rozpoznávání RZ a 2 kamerami přehledovými s infra přísvitem pro fotodokumentaci. Celý systém kontroly je automatizovaný a založený na uzavřeném systému sběru dat. Řidič monitorovacího vozidla nevidí sbíraná data a zobrazují se mu jen nejbližší body trasy, kterou musí projet. Úřad Městské části nemůže trasy nijak ovlivňovat. Vzhledem k novému systému plateb a kontrol za parkování nemůžete poznat, zda vozidla v ulicích parkují oprávněně. V současné době probíhají jednání o navýšení četnosti jízd monitorovacích vozidel. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení