Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkovací oprávnění pro pečovatele

Dobrý den, mám ještě jeden doitaz. Moje 88letá matka bydlí v Dlouhé tř. a vlastní automobil s povolením rezidenta. Automobil samozřejmě neprovozuje, dala ho mé mladší sestře, která bydlí mimo Prahu a za matkou jezdí pouze o víkendech. Veškerou péči ,kterou matka nezvládá (zejména pomoc s nákupy, cesty k lékaři apod).zajišťuji já, protože jako zdravotní sestra mám volný čas i ve všední den.Buď za matkou jedu MHD nebo ji vyzvednu před domem, pokud je nutné použít automobil. Ale v únoru se stěhuji mimo Prahu a i když hodlám dál zajišťovat potřebnou péči, budu nutně potřebovat povolení parkovat v okolí bydliště.Co je pro to nutné udělat a je možné, aby jí zůstalo povolení rezidenta nebo to bude nutné změnit?.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, 

v případě, že rezident vlastní rezidentní parkovací oprávnění, osoby blízké nemají nárok na parkovací oprávnění pro pečovatele. 

S pozdravem 

Zuzana Málková
vedoucí oddělení

vedoucí oddělení