Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování v Praze 1

Dobrý den, chtěla bych jet v neděli š dětmi do Prahy do hrackama Hamleys na Příkopě a nejsem z Prahy a nevím kde mohu zaparkovat. Na internetu jsem si našla že je v neděli v ulici Panská parkování zdarma. Nevím jestli je to tak a podle barev parkovacich zon se v tom vůbec nevyznam a bojím se aby mi nebylo auto odtazeno. Poraďte mi prosím kde mohu v blízkosti ulice na Příkopě zaparkovat. Děkuji mnohokrát
Dobrý den,

v ulici Panská je stanovena "modrá" a "fialová" zóna, parkování zdarma přes den v ní není možné ani v neděli. Kurzívou Vám z našich webových stránek kopírujeme všeobecné informace k zónám v Městské části Praha 1 :

MODRÁ ZÓNA
modrá zóna je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,--Kč/1 hod.
Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.
FIALOVÁ ZÓNA
fialová zóna je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,--Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Veškeré informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Rozcestník Praha 1, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání nebo na www.parkujvklidu.cz.

S pozdravem


Zuzana Málková
vedoucí oddělení